Balsam brązujący - jak stosować?

W sezonie letnim, zdecydowanie częściej odsłaniamy niektóre partie ciała. Zauważamy wtedy, że o niebo lepiej prezentuje się skóra, która jest muśnięta słońcem. Sylwetka wygląda wtedy na szczuplejszą i zdrowszą. Jednak z uwagi na fakt, że rak skóry występuje coraz częściej, a promienie słoneczne są dla nas szkodliwe, szukamy alternatywy dla kąpieli słonecznych.

Samoopalacz czy balsam brązujący – jest jakaś różnica?

Wiele osób szuka rozwiązania, żeby ich skóra była opalona, ale nie musieli wystawiać się na promieniowanie słoneczne, czy chodzić regularnie na solarium. Wtedy zaczyna się zastanawiać czy nie zacząć używać kosmetyku, który sprawi, że skóra będzie lekko opalona. Na rynku są 2 rodzaje tego typu, jest to samoopalacz oraz balsam brązujący. Co wybrać?

Przede wszystkim, na początku musimy ocenić swoje umiejętności, jeżeli chodzi o aplikację oraz stopień opalenizny, który chcemy osiągnąć. Podstawową różnicą pomiędzy samoopalaczem, a balsamem brązującym jest to, że samoopalacz daje natychmiastowy efekt, z kolei balsam brązujący tworzy stopniowo opaleniznę na naszej skórze.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/staly-aparat-ortodontyczny-sa-rodzaje/

Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji korzystać z tego typu kosmetyków, a nasza umiejętność aplikacji jest zerowa. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie balsam brązujący. Efekt możemy stopniować, a do tego unikniemy nieestetycznych plam i zacieków.

Jak dobrze rozsmarować balsam brązujący?

Balsam brązujący z każdą aplikacją, tworzy coraz ciemniejszą warstwę na powierzchni skóry. Istotne jest, że jego aplikacja była prawidłowa. Podstawą przed zaaplikowaniem tego typu kosmetyku jest wykonanie peelingu, w miejscu które chcemy poddać ‚opalaniu’. W ten sposób wygładzimy skórę i pozbędziemy się martwego naskórka. W ten sposób balsam rozprowadzi się równomiernie.

Aplikacja balsamu brązującego zawsze powinna odbywać się w jednym kierunku, najlepiej od dołu do góry. Druga ważna sprawa, to aplikowanie balsamu symetrycznie. Rozsmarowywanie powinno odbyć się za pomocą kolistych ruchów. Należy pamiętać, żeby na koniec umyć ręce!

Jeżeli nakładamy taki balsam rano, obowiązkowo musimy poczekać, aż wyschnie Dopiero wtedy możemy się ubrać.

Źródło: https://www.antypodymody.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here