Botoks służy nie tylko odmładzaniu. Pokonaj problem nadmiernego pocenia się dłoni i pach przy pomocy toksyny botulinowej!

Nadmierne pocenie się dłoni, stóp czy pach to bardzo uciążliwy i krępujący problem – towarzyszy mu zazwyczaj dyskomfort, stres i uczucie zakłopotania. Nadpotliwość dłoni czy pach staje się bardzo dużą przeszkodą w szczególności w relacjach towarzyskich i zawodowych. Podanie mokrej dłoni nowo poznanej osobie wzbudza w nas nie tylko wstyd, lecz także lęk. Na szczęście dziś lekarze są w stanie zaproponować nam wiele skutecznych sposobów na to, aby pokonać problem nadmiernego pocenia. Jednym z nich jest terapia dobrze znanym w medycynie estetycznej botoksem. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jakie efekty jest w stanie przynieść zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową.

Skąd bierze się problem nadmiernego pocenia?

Pocenie się jest jak najbardziej naturalnym procesem, z którym mamy do czynienia na co dzień – to sposób naszego organizmu na regulację temperatury ciała. To naturalne, że dużo bardziej pocimy się wtedy, gdy jest nam gorąco, podczas wysiłku fizycznego czy sytuacji stresowych. Problem pojawia się, gdy nasze ciało wydziela nadmierną ilość potu nawet wtedy, kiedy nie wykonujemy żadnych szczególnych czynności, czujemy się zrelaksowani, a temperatura na zewnątrz jest bliska zeru. Wtedy właśnie mówimy o nadmiernej potliwości, za którą odpowiadają zazwyczaj nasze predyspozycje genetyczne. To jednocześnie problem, który można bardzo skutecznie leczyć przy pomocy nowoczesnych metod dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej.

Leczenie nadmiernej potliwości dłoni i pach – dlaczego botoks?

Istnieje kilka różnych sposobów na powstrzymanie problemu nadmiernej potliwości dłoni i pach, dlaczego zatem warto zdecydować się właśnie na botoks? Za tą metodą przemawia przede wszystkim szybkość i skuteczność działania. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w leczony obszar powoduje natychmiastowe zahamowanie wydzielania potu z gruczołów potowych na okres nawet 6 miesięcy! Oznacza to, że przez najbliższe pół roku, po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem botoksu, problem nadmiernego pocenia się na dłoniach czy w okolicy pach zniknie całkowicie. Sama procedura ostrzykiwania skóry botoksem jest krótkotrwała i sprawna – zabieg trwa około 30 minut i nie naraża pacjenta na żaden okres rekonwalescencji. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu należą do grupy tzw. zabiegów lunchowych – oznacza to, że po ich przeprowadzeniu pacjent może powrócić bezpośrednio do swoich codziennych zajęć, ciesząc się z natychmiastowych efektów terapii.

Nadmierne pocenie się dłoni i pach – udaj się do specjalisty po poradę

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają leczenie nadmiernego pocenia się przy pomocy toksyny botulinowej, ale jednocześnie zaznaczają, że nie jest to jedyny sposób na zahamowanie wydzielania potu. Bardzo dobre efekty przynosi także laseroterapia, która prowadzi do całkowitego i trwałego zniszczenia gruczołów potowych. Dla pacjenta oznacza to, że po przeprowadzeniu terapii problem nadmiernego pocenia już nigdy nie wróci! To, jaka metoda będzie w naszym przypadku najlepsza, warto początkowo skonsultować ze specjalistą. Należy wziąć pod uwagę, że istnieją pewne przeciwwskazania zarówno do przeprowadzania zabiegów laserowych, jak i z wykorzystaniem botoksu. Specjaliści z Kliniki Miracki, podczas doboru odpowiedniej terapii, biorą pod uwagę nie tylko przeciwwskazania do wykonywania poszczególnych zabiegów, lecz także indywidualne oczekiwania pacjenta względem efektów terapeutycznych.

Więcej informacji na temat leczenia nadmiernego pocenia się dłoni i pach toksyną botulinową znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/leczenie-nadpotliwosci-azzalure/. Umów się na wizytę konsultacyjną w warszawskiej Klinice Miracki i pokonaj problem nadpotliwości!

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here