Czy można kupić auto używane jak nowe?

Chociaż w sprzedaży znajduje się obecnie szeroka gama używanych samochodów, to jednak znalezienie tego odpowiedniego może być jak szukanie igły w stogu siana. Czy istnieje szansa na kupno auta z drugiej ręki, które jest niemalże jak nowe?

Przekręcony licznik, poważne usterki, ślady zalania czy po kolizjach – na to wszystko muszą być przygotowane osoby poszukujące używanego samochodu.

Niestety, znalezienie dobrego modelu wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Na niebezpieczeństwo narażone są przede wszystkim te osoby, które nie posiadają szerokiej wiedzy w dziedzinie motoryzacji. Ryzyko zakupu uszkodzonego pojazdu bez wiedzy jest wtedy bardzo wysokie!

Jak ustrzec się przed nierzetelnymi handlarzami?

Aby nie stać się właścicielem samochodu, który będzie wymagał kosztownych napraw niedługo po zakupie, warto przede wszystkim dobrze zapoznać się z oferowanym modelem.

Gdy nie mamy w tym doświadczenia, można poprosić o pomoc kogoś, kto ma w tym większe rozeznanie. Do wyboru są także firmy rzeczoznawcze, które w cenie około 200-300 złotych mogą sprawdzić auto i przygotować dokładny raport na temat jego stanu technicznego.

Jest jednak jeszcze jedna opcja, a mianowicie skorzystanie z usług salonów dealerskich, oferujących używane auta na sprzedaż. Dlaczego warto zdecydować się na kupno samochodu z drugiej ręki od dealera?

Bezpiecznie i wygodnie, ale także drożej

W salonach dealerskich modemy przede wszystkim kupić samochody z ostatnich roczników – mające zazwyczaj do 5-7 lat. To modele oddawane w rozliczeniu przez klientów, poleasingowe albo sprowadzane przez salon z innych krajów.

Do sprzedaży trafiają tylko samochody w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, także po niezbędnych naprawach. Klient ma także wgląd w wyniki badań technicznych, więc nie kupuje „kota w worku”. Co więcej, na używane auta na sprzedaż od salonów dealerskich można uzyskać także gwarancję – najczęściej wynosi ona pół roku albo rok od zakupu.

To jeszcze nie wszystkie zalety zakupu samochodu używanego od dealera, ponieważ klient może skorzystać także z dodatkowych udogodnień – atrakcyjne zniżki w ASO, możliwość zakupu taniego ubezpieczenia u dealera czy skorzystania z dogodnych form finansowania takich jak kredyt samochodowy czy leasing.

Kupując auto używane od dealera, musimy jednak pamiętać o tym, że najczęściej będzie ono nieco droższe od tego dostępnego przez ogłoszenia czy w komisie. Mamy jednak pewność, że transakcja będzie wygodna i bezpieczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here