Czy warto korzystać z usług w ASO?

Wielu właścicieli samochodów nie decyduje się na korzystanie z ASO marek. Głównym powodem są wysokie ceny dyktowane przez autoryzowane stacje obsługi działające przy salonach dealerskich.

Warsztaty samochodowe w Polsce można obecnie podzielić na trzy główne kategorie. Najwięcej jest warsztatów niezależnych, które nie są powiązane z żadną marką i działają na własny rachunek. Dwie następne kategorie to ASO, czyli autoryzowane stacje obsługi, które funkcjonują przy salonach samochodowych, a także warsztaty sieciowe marek.

Wobec tego wtedy, gdy pojawia się jakiś problem z samochodem, wielu kierowców zastanawia się – gdzie pojechać, aby mieć pewność, że pojazd znajdzie się w dobrych rękach?

ASO – drogo, ale solidnie

Właściciele nowszych samochodów najczęściej decydują się na korzystanie z autoryzowanych stacji obsługi. Dlaczego? ASO działające przy salonach samochodowych, na przykład Honda ASO, zatrudnia specjalistów szkolonych przez konkretne koncerny motoryzacyjne. To stacje obsługi posiadające nowoczesne, kompleksowe wyposażenie, dzięki czemu obsługa w ASO jest na najwyższym poziomie.

Nie bez znaczenia jest także kwestia gwarancji. Obecnie wprawdzie nowego samochodu nie musimy serwisować w ASO, ale skorzystanie z usługi warsztatów nieautoryzowanych jest wysoce ryzykowne – producent może wtedy zakwestionować naprawy i tym samym właściciel auta straci ochronę gwarancyjną.

Kiedy warto serwisować auto poza ASO?

Jeśli samochód nie jest już na gwarancji i jest starszy, w takim przypadku serwisowanie go w ASO nie jest już zasadne, chociaż, oczywiście, nadal jest możliwe, jeśli zależy nam na najwyższej jakości obsługi oraz na zachowaniu jak najwyższej wartości pojazdu.

Oczywiście, jeśli zależy nam na jak najniższych cenach serwisu, także poza ASO możemy serwisować pojazdy nowsze, niemniej jednak warto wtedy pamiętać o tym, by wybrać taki warsztat, który może zaoferować obsługę na jak najwyższym poziomie. W przeciwnym przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że jakość usług nie będzie zbyt dobra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here