Czym kierować się przy wyborze dekoracji do mieszkania

Każdy z nas chce mieszkać ładnie – to oczywiste. Przy czym „ładnie” jest określeniem wysoce subiektywnym. Nie bez powodu mówi się przecież, że o gustach się nie dyskutuje. Być może dlatego wielu osobom urządzanie własnych czterech kątów wydaje się być kłopotliwym zadaniem – tymczasem nie ma nic bardziej przyjemnego, jak kreowanie przestrzeni wokół siebie. Bo jeśli się dobrze zastanowić, to nasze otoczenie najczęściej jest odzwierciedleniem osobowości i upodobań danej osoby.

Co mówi o nas mieszkanie?

Zaaranżowane pomieszczenie może powiedzieć o nas więcej, niż myślimy. W innym wnętrzu dobrze będzie się czuła zwolenniczka błyskotek, luksusu i ekstrawagancji, a w innym miłośnik podróży i zdrowego stylu życia. Porównując te dwa przypadki, różnica będzie najprawdopodobniej wyraźna i rzucająca się w oczy. Kluczem doboru dekoracji do mieszkania wydaje się być więc gruntowana analiza własnych potrzeb, gustu i upodobań.

Nie ma sensu wybierać dekoracji, które dziś są modne, ale nie współgrają z upodobaniami estetycznymi właściciela. To więcej niż pewne, że w kolejnym sezonie wylądują na śmietniku, a właściciel odetchnie z ulgą, pozbywając się niechcianych elementów. Nie warto również kierować się sezonowymi trendami, które najpewniej szybko odejdą do lamusa.

Nie sztuką jest kupować wszystko, jak dyktuje moda – sztuką jest poznać siebie i swoje potrzeby, ale również pojemność swojego mieszkania. Jeśli w momencie zakupu dekoracji dokładnie wiemy, gdzie je umiejscowić – to można uznać, że będzie to strzał w dziesiątkę.

Czym kierować się, wybierając dekoracje do mieszkania?

Wybierając dekoracje, warto w pierwszej kolejności kierować się własnym, ukształtowanym gustem i ugruntowanymi przekonaniami, które z pewnością znalazły już odzwierciedlenia w sposobie urządzenia mieszkania lub domu.

Kompletne wnętrze

Wybierając dodatki warto również pójść w tym kierunku: aranżacja całego wnętrza w konkretnym stylu, wzbogacona pasującymi dodatkami, da wrażenie harmonii i spójności. Wyjątkiem może być wymagający odwagi styl eklektyczny, w którym pozornie niepasujące do siebie elementy stanowią przemyślaną całość.

Ponadczasowe dodatki

W przypadku stawiania pierwszych kroków w zakresie aranżacji i dekoracji wnętrz, lepiej zdecydować się na ponadczasowe dodatki do mieszkania, które doskonale sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu. Proste kształty, klarowne formy, jedna barwa – to cechy, dzięki którym dekoracje będą świetnie współgrały z każdym stylem. Dodatkowy atut: będą również pasowały do siebie nawzajem, mimo, że nie będą pochodziły z jednej kolekcji.

Stosunek jakości do ceny

Kupując artykuły dekoracyjne warto również przyjrzeć się stosunkowi jakości do ceny. Gdy już w sklepie widzimy, że produkt jest wątpliwej jakości  – lepiej sobie odpuścić jego zakup, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa przyniesie więcej rozczarowania niż zadowolenia. Jeśli z kolei cena artykułu odstrasza nas od jego zakupu – warto dać sobie chwilę na przemyślenie. Jeżeli intuicja podpowiada nam, że ten artykuł dekoracyjny byłby idealnym dopełnieniem naszego wnętrza i w kolejnych dniach myślami wciąż do niego wracamy – to istnieje duże prawdopodobieństwo, że rzeczywiście tak jest.

Wnętrze dostosowane do Ciebie

Co najważniejsze w zabawie w urządzanie: robimy to dla siebie, nie dla innych. Wskazówki osób postronnych są zawsze cenne, ale nie powinny warunkować podejmowanych przez nas decyzji. Coś, co podoba się innym, niekoniecznie będzie pasować do nas. Miejmy to na uwadze, wybierając się na kolejne zakupy wnętrzarskie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here