Czyścimy srebro.

Srebro jest to ponadczasowy kruszec. Jak dla mnie prezentuje się nawet lepiej niż złoto. Po pierwsze jest bardzo uniwersalne i pasuje do każdej stylizacji. Po drugie jest o wiele tańsze i mogę pozwolić sobie na zakup różnych łańcuszków, pierścionków, kolczyków. Jednakże srebro ma tendencje do szarzenia, czarnienia. Taka brudna biżuteria nie prezentuje się już ładnie. Czy w takim razie jesteśmy skazane, by nasze ulubione pierścionki leżały zapomniane na dnie szkatułki lub czekały na moment, aż zaniesiemy je na czyszczenie do jubilera? Oczywiście, że nie. Oto kilka sposobów, jak wyczyścić srebro w domowym zaciszu.
1. Soda i ocet. Są to niezawodne produkty w kuchni, ale i jak się okazuję również do czyszczenia naszej biżuterii. Robimy roztwór z 1 łyżki octu, 1 łyżki sody oraz 1 litra wody. Wszystko dokładnie należy wymieszać, a następnie zanurzyć w nim srebrny przedmiot na około 30 minut. Po wyjęciu pamiętajmy, by opłukać przedmiot pod bieżącą wodą.
2. Folia aluminiowa i sól kuchenna. Miskę należy wyłożyć folią, na której układamy przedmioty ze srebra. Następnie zalewamy je gorącą wodą z solą i pozostawiamy, aż całość ostygnie. Następnie wyciągamy przedmioty, opłukujemy je i osuszamy.
3.Pasta do zębów. Na miękką szczoteczkę lub gąbkę nakładamy odrobinę pasty do zębów (najlepiej takiej, która nie ma w sobie typowych środków do wybielania zębów) i delikatnie szorujemy biżuterię. Ten sposób sprawdzi się na tych srebrnych przedmiotach, które mają trudno dostępne zakamarki, gdyż włókna szczoteczki łatwiej do nich dotrą.
4. Popiół. Na miękką szmatkę należy nałożyć odrobinę popiołu i delikatnie nią szorować przedmiot. Pamiętajmy, by popiół nie zawierał jakiś większych elementów, które mogłyby porysować powierzchnię.
5. Coca – cola lub 7up. Popularne napoje gazowane mają również właściwości czyszczące. Wlej napój do szklanki i wrzuć do niej np. swój ulubiony pierścionek. Wyjmij go po upływie kilkudziesięciu minut, opłucz wodą.
Nie ustrzeżesz się przed brudzeniem srebra. Jednakże jest wiele sposobów, by w bardzo szybki i prosty sposób doprowadzić srebro do jego pierwotnego i pięknego wyglądu.

www.smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here