Farbowanie włosów farbami plakatowymi – co należy wiedzieć?

Farbowanie włosów farbami plakatowymi wzbudza u wielu ludzi zdziwienie. Nie da się ukryć, ze sam pomysł wydaje się być bardzo kontrowersyjny. W dzisiejszych czasach koloryzacja włosów jest czymś zupełnie normalnym, powszechnym i często spotykanym – większość dorosłych kobiet przynajmniej raz w życiu zdecydowała się na tego rodzaju metamorfozę. Zmiana przeprowadzana jest jednak zwykle przy użyciu przeznaczonych do tego specjalnych środków. Mamy tu na myśli profesjonalne farby, jak również szampony czy hennę. Dzięki nim fryzura może nabrać zupełnie nowego wyglądu, zasłaniając przy okazji pojawiające się siwe pasma.

Blond, brąz, czerń, rudość nie są już jedynymi możliwościami – na ulicy spotkać można wiele osób noszących na głowie jaskrawe, barwne, przykuwające uwagę odcienie. Wiele osób, w tym również płci męskiej, chętnie zdecydowałoby się na podobny krok, jednak na przeszkodzie często staje obawa o ostateczny efekt lub zwyczajny brak odwagi przed zmianą. Spore grono ludzi nie chce też koloryzować włosów trwałym środkiem, ponieważ wymarzony odcień na głowie jest im potrzebny jedynie na krótki czas, np. na imprezę karnawałową, Halloween, sylwestra czy koncert. Ponadto użycie prawdziwej farby bywa przeszkodą związaną z pracą czy nauką – czerwone czy zielone włosy mogą być niemile widziane w szkole lub na określonych stanowiskach zawodowych. W takim właśnie wypadku warto pomyśleć nad inną opcją koloryzacji. Farbowanie włosów farbami plakatowymi wydaje się być w takiej sytuacji dobrym pomysłem z uwagi na fakt, że środek ten nie będzie utrzymywał się na głowie tak długo, jak przeznaczone do tego preparaty fryzjerskie. Nie ma zatem obaw, że w momencie niezadowalającego efektu lub przy konieczności szybkiego powrotu do dawnego, naturalnego odcienia, nie będzie to możliwe. Całość nie jest skomplikowana – wystarczy wybrać kolor, nałożyć go pędzelkiem na włosy (pasmo po paśmie), a na koniec usunąć nadmiar produktu, czesząc szczotką lub grzebieniem. Farbowanie włosów farbami plakatowymi daje krótkotrwałe efekty, co często jest głównym argumentem przy stosowaniu tego sposobu. Ponadto zwolennicy tej metody podkreślają inne jej atuty, jak szybkość wykonania, łatwość przeprowadzenia czynności i bezproblemowy dostęp do potrzebnych środków.

Trzeba zatem wyraźnie podkreślić, że metoda ta nie zda egzaminu w przypadku chęci otrzymania permanentnej zmiany. Farbowanie włosów farbami plakatowymi dobre jest na chwilę. Należy również pamiętać o tym, że produkty tego typu mogą być bardzo szkodliwe dla fryzury. Częste powtarzanie takiej koloryzacji działa negatywnie na stan zdrowia włosów. Systematyczne robienie tego nie jest zbyt rozsądną opcją dla nikogo. Ponieważ z metody tej chętnie korzystają nastolatki, rodzice powinni mieć kontrolę nad całością i sprawdzać, czy ich dzieci nie przesadzają z częstotliwością takich zabiegów. Oczywiście sporadyczne, jednorazowe farbowanie włosów farbami plakatowymi nie powinno stworzyć większego zagrożenia, jednak wskazany jest umiar, ponieważ w łatwy sposób można zniszczyć swoją fryzurę.

www.silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here