Jak idealnie zadbać o czystość podłóg drewnianych?

0
111

Podłogi drewniane to duma niejednego właściciela domu. Nie ma się co dziwić, gdyż prezentują się naprawdę pięknie i wyniośle. Co jednak zrobić i jak dbać o podłogi wykonane z drewna by jak najdłużej cieszyły się dobrą kondycją?

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Niektórzy podczas budowy domu rezygnują z podłóg drewnianych na rzecz rozwiązań alternatywnych, tłumacząc to wysokimi kosztami związanymi z późniejszym utrzymaniem drewna w dobrej kondycji. Ale jak to jest naprawdę? Czy konserwacja oraz profilaktyka podłóg drewnianych jest aż tak wymagające i kosztowne? Niekoniecznie. Wbrew pozorom wystarczy odpowiednia pielęgnacja.

Podstawa? Regularnie sprzątanie!

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknem drewnianej pogody należy regularnie dbać o to, by była czysta. Największe szkody naszej drewnianej podłodze może przysporzyć piasek. Wnoszony na butach do domu, jest wdeptywany w podłogę, przez co niszczy ją i rysuje. Dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie. Równie szkodliwa jest sól, którą sypane są chodniki w okresie zimowym, a także błoto. Oprócz odkurzania, tak samo ważne jest regularne mycie podłóg drewnianych. Tutaj należy zwrócić uwagę na środki z jakich korzystamy. Drewniane podłogi nie dogadają się dobrze ze wszystkimi, a szczególnie uniwersalnymi środkami. Aby dobrze zadbać o podłogę należy wybrać te specyfiki, które są dedykowane dla podłóg drewnianych. Na leifheitsklep.pl można znaleźć specjalne płyny, które pozowlą nam odpowiednio dbać o kondycję podłogi. W przypadku drewna najważniejsza jest bowiem profilaktyka.

Jaki płyn wybrać do podłóg drewnianych?

Najlepszy będzie taki, który dedykowany jest do podłóg drewnianych. Jeśli lubimy czytać etykiety, warto zerknąć na jego skład. Dla drewna najlepsze są płyny oparte na solach nieorganicznych, detergenty anionowe oraz niejonowe. Płyny te pomagają nie tylko nabłyszczać powierzchnię, ale także dbają o to, by drobinki kurzu nie przylegały do niej.

O czym jeszcze pamiętać?

Decydując się na drewniane podłogi należy pamiętać, że nie lubią one wilgoci. Dlatego też podczas mycia trzeba zadbać, by nie moczyć zbytnio podłogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here