Jak narysować człowieka

Zdecydowana większość ludzi w czasach dzieciństwa lubiła rysować. Jednak z biegiem lat większość od tego odchodziła, ponieważ nie wychodziło im rysowanie albo po prostu zaczęli interesować się czymś innym. Jednak co z osobami, które chcą nadal rysować, a nie potrafią tego? Wtedy powinni nauczyć się rysować, a jednym z podstawowych rysunków, które trzeba umieć wykonać, jest człowiek.

Jak narysować człowieka?

Jak narysować człowiekaZapewne zastanawiasz się jak narysować człowieka, aby chociaż trochę przypominał formą przeciętnego człowieka. Pamiętaj, że poza techniką jest bardzo ważna własna wyobraźnia oraz kreatywność. Natomiast sam rysunek człowieka powinieneś zacząć od narysowania lekkiego szkicu tułowia, kończyn oraz głowy. Pamiętaj zachować odpowiednie proporcje i kształty. Po naszkicowaniu prostego zarysu człowieka powinieneś zacząć skupiać się na szczegółach, czyli musisz zapełnić twarz niezbędnymi elementami, a reszcie ciała nadać bardziej ludzkich kształtów dorysowując poszczególne brakujące elementy. Ważne są także cienie, które nadadzą naszemu rysunkowi większego realizmu. Pierwszy rysunek najlepiej narysować tylko odpowiednim ołówkiem.

Warsztaty rysunku

Jeżeli nie wiesz, jak narysować człowieka samemu, to możesz zapisać się na warsztaty z rysunku organizowane zapewne w Twoim domu kultury albo możesz zapisać się na prywatne lekcje rysunku u jakiegoś nauczyciela. Na takich zajęciach dowiesz się jak profesjonalnie podejść do tematu rysowania człowieka, a także dowiesz na czym musisz się najbardziej skupić, aby Twój rysunek był jak najlepszy.

Pomoc ze strony nauczyciela plastyki

Informacji jak narysować człowieka możesz szukać także u nauczyciela plastyki, jeżeli nadal uczęszczasz do szkoły albo znasz jakiegoś nauczyciela plastyki prywatnie. Taka osoba na pewno doradzi Ci jak masz rysować, a także da Ci wiele cennych wskazówek jak poprawnie posługiwać się ołówkiem, a w późniejszym czasie kredkami.
Porad jak narysować człowieka możesz szukać w serwisie youtube na filmikach poradnikowych, które pokazują krok po kroku jak narysować człowieka albo inne rysunki. Na tym portalu znajdziesz wiele kanałów specjalizujących się w nauce rysunku i innych sztuk plastycznych takich jak malarstwo albo rzeźbiarstwo.
Skoro już wiesz jak narysować człowieka, a także gdzie możesz szukać pomocy w nauce rysowania, to pora zabrać się do swojego pierwszego poprawnego rysunku człowieka. Pamiętaj, aby kierować się nie tylko techniką, ale także wyobraźnią i kreatywnością. Dodatkowo pamiętaj, że pierwsze rysunki najlepiej robić tylko ołówkiem.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here