W dzisiejszych czasach ludzie mają tak mało czasu, że nawet kobiety coraz częściej rezygnują już z dbania o swój wygląd zewnętrzny, gdyż przeprowadzane przez nie zabiegi upiększające zazwyczaj są bardzo czasochłonne. Na samą wizytę w salonie fryzjerskim należy poświęcić przynajmniej te kilka godzin, wliczając w to sam dojazd i czas oczekiwania. A jak obciąć włosy samodzielnie? Można to oczywiście zrobić, aby zaoszczędzić chociażby tych kilkadziesiąt minut i pozostawić na swoim koncie bankowym więcej pieniędzy. Domowe zabiegi często jednak kończą się totalną porażką, dlatego należy umiejętnie się nimi zająć, aby później nie rozczarować się uzyskanymi efektami.

Przygotowanie włosów

Włosy najlepiej obcinać z pomocą drugiej osoby. Każda kobieta ma na pewno w swoim otoczeniu taką koleżankę czy znajomą, która uwielbia bawić się branżą związaną z modą i nawet jeśli nie ma specjalistycznego wykształcenia kierunkowego, chętnie przeprowadza najróżniejsze zabiegi na swoich przyjaciółkach. Samodzielne obcinanie włosów jest bowiem możliwe, ale bardzo trudne. A mając do dyspozycji drugą osobę, można jej powierzyć to zadanie. Będzie ona w stanie dokładnie rozczesać włosy kobiety na jej plecach i przyciąć je bardzo rzetelnie, dbając o to, by wszystkie kosmyki były równe. Obcinając je natomiast samodzielnie, trudno jest to wszystko dostrzec – zwłaszcza mając włosy bardzo długie.

Jak obciąć włosy?

jak obciąć włosyA jak obciąć włosy, by im w żaden sposób nie zaszkodzić? Ważne jest to, aby podczas takiego zabiegu posłużyć się specjalistycznymi i odpowiednimi narzędziami. Zwykłe nożyczki kuchenne czy te przeznaczone do cięcia papieru, zwłaszcza użytkowane od dłuższego czasu, zazwyczaj mają tępe ostrze, które jedynie strzępi końcówki i doprowadza do ich silnego rozdwajania się. Chcąc podcinać swoje włosy samodzielnie, najlepiej zainwestować w porządny sprzęt fryzjerski i używać go wyłącznie do cięcia kosmyków. Przydany okaże się też grzebień z rzadkimi ząbkami, pozwalający na rozczesanie nawet mokrych włosów, oraz kilka klamerek, którymi można podzielić włosy na kilka sekcji. Narzędzia tego rodzaju mają za zadanie zadbać o prawidłowy sposób przeprowadzania zabiegu.

W Internecie można też znaleźć wiele praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak obciąć włosy zupełnie samodzielnie. Niektóre z opisywanych metod są naprawdę bardzo skuteczne i łatwe do zastosowania. Wystarczy więc pokonać swoje obawy i samemu je wypróbować. Efekty potrafią być zachwycające!

Jakie fryzury są modne?

Jeśli wiemy w jakiś sposób można ściąć włosy, musimy zadać sobie pytanie jaka fryzura będzie dla nas odpowiednia i oczywiście modna. Naturalnie dla pań nieodmiennie modne są wszelkie fryzury oparte na długich włosach. Czy to będą włosy proste, kręcone, czy też lekko pofalowane, długie włosy pasują niemalże każdej kobiecie. Ciekawą opcją są również włosy krótkie, jednak tutaj taka fryzura nie każdej pani będzie pasować. Należy dołożyć wszelkich starań, aby otrzymać poradę od jakiegoś stylisty w tej kwestii. To samo tyczy się najbardziej ekstremalnej fryzury wśród kobiet czyli łysej głowy. W tym wypadku dla części pan taka opcja będzie katastrofa. Inne zaś z głową ogoloną na zero będą wyglądały świetnie – choćby weźmy tutaj za przykład znaną piosenkarkę Monikę Brodkę. Jednak w tym wypadku warto znaleźć wiarygodnego doradcę w kwestii stylizacji fryzur. Nie podejmujmy ostatecznej decyzji w pojedynkę. Dobra rada jest w tym wypadku na wagę złota.

Usługi fryzjerskie

jak obciąć włosyJeśli nie chcemy siłować się ze ścinaniem włosów w pojedynkę, lub z pomocą koleżanki, zawsze możemy po prostu pójść do fryzjera. I wydaje się, że jest to jednak najlepsza opcja. Fryzjer ma spore doświadczenie w kwestii wyboru odpowiedniej fryzury do rodzaju twarzy. Świetnie też orientuje się w najnowszych trendach w świecie mody i stylizacji. Będzie więc potrafił polecić nam jakąś ciekawą i niebanalną fryzurę. Poza tym dobry fryzjer będzie również potrafił polecić nam specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów, a także udzieli nam cennych wskazówek dotyczących tego jak odpowiednio dbać o włosy.

Farbowanie włosów

Jednym z zabiegów, który możemy wykonać we własnym zakresie jest bez wątpienia farbowanie włosów. Naturalnie będziemy musiały posiłkować się pomocą koleżanki, jednak nie ma konieczności udawania się do salonu fryzjerskiego. Namoczenie włosów, nałożenie farby i spłukanie to bez wątpienia czynności, które wykonasz z pomocą drugiej osoby. Dzięki temu możesz znacznie zaoszczędzić. Za taką usługę u fryzjera można bowiem słono zapłacić. A dodatkowy grosz w kieszeni zawsze się przyda. Aby znaleźć odpowiednie informacje na temat tego jakie farby stosować, warto odwiedzić fora internetowe poświęcone pielęgnacji włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here