jak opóźnić okres?

Wiele miesiączkujących kobiet zastanawia się jak opóźnić okres. Nie ważne, czy jesteśmy nastolatką, ciężko przechodzącą menstruację, czy dorosłą kobietą, planującą wyjazd, który okres może zepsuć. Każda z nas z pewnością wolałaby go nie mieć, ale umówmy się- to niemożliwe. Każda zdrowa kobieta go ma i oznacza on prawidłową gospodarkę hormonalną. Oczywiście, że nie ma nic złego w myśleniu o tym jak opóźnić okres. Jest wiele domowych sposobów, które na to pozwolą.
Pierwszym z nich jest zastosowanie antykoncepcji hormonalnej. Jest to metoda, która pozwoli całkowicie pozbyć się okresu, poprzez całkowite nierobienie przerwy między opakowaniami. Jest to dosyć częsta praktyka, jednak nie można jej stosować w każdym cyklu miesięcznym. Dla organizmu to bardzo ważne, by wystąpiło krwawienie. Domowym sposobem w temacie jak opóźnić okres, jest niezwykle skuteczna witamina C. Potrafi opóźnić menstruację o kilka dni, ale niestety tylko ta zażywana w dużych dawkach. Warto spożywać również dużo wapnia, działa na podobnej zasadzie co witamina C. Warto uważać, by nie przedawkować tych substancji i kontrolować ich działanie, by nie narobić sobie szkody.
Już wiesz jak opóźnić okres. Teraz nie musisz już się stresować tym, że wypadnie on w dzień ważnego dla Ciebie wydarzenia. Przemyśl powyższe działania racjonalnie i pamiętaj, że wszystko spożywane w nadmiarze szkodzi. Lepiej jest udać się do ginekologa lub po prostu do pobliskiej apteki, by specjalista polecił nam skuteczne leki przeciwbólowe i zmniejszające krwawienie. Skąpszy okres jest na pewno bezpieczniejszą opcją niż jego całkowita likwidacja. Miesiączkujący organizm to zdrowy organizm. Warto uregulować swoje cykle, by potem móc z dokładnością zaplanować coś w terminie, kiedy miesiączka nie wystąpi. To najbardziej racjonalne rozwiązanie, w żaden sposób nieszkodzące zdrowiu. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia, pamiętajmy o tym kombinując z regulacją cyklu. Może się okazać, że chwilowy jego brak doprowadzi do komplikacji hormonalnych.

www.mydlanyraj.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić gulasz?
Następny artykułCiekawe gry towarzyskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here