Jak rzucić palenie?

Nie ma niestety jednej prostej metody na rzucenie palenia. Gdyby ona istniała, prawdopodobnie nikt w dzisiejszym świecie już by nie palił – każdy, kto wpadnie w sidła tego uzależnienia, prędzej czy później usiłuje je pokonać. Dla samych producentów jest to świetna okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Bezustannie wytwarzają oni różnego typu produkty, których celem jest ułatwienie ludziom rzucenia palenia. Magiczne plasterki mogą oczywiście zmniejszyć ochotę na uraczenie się papierosem, ale po ich odstawieniu problem powraca lub nałóg przemienia się w inne uzależnienie. Jak rzucić palenie skutecznie? Najlepiej podejść do tego problemu z nieco innej strony. Zastanowić się nad tym, dlaczego to właśnie papierosy stały się nieodłącznym elementem życia i dlaczego bez nich to życie miałoby nagle stracić sens. Należy sprawdzić swoje uzależnienie i wystawić je na kilka prób. To wtedy człowiek nagle sam zaczyna zauważać, że tak naprawdę do niczego nie potrzebuje papierosów ani żadnych innych nikotynowych wyrobów.

Bo papierosy w niczym nie pomagają

Bo papierosy w niczym nie pomagająNie ułatwiają życia, jak to często się ludziom wydaje. Doświadczony palacz, który wpadł w swoje uzależnienie wiele lat temu, teraz zaczyna myśleć, że bez papierosów nie poradziłby sobie w wielu sytuacjach. Nie mógłby tak szybko uspokoić swoich nerwów. Nie byłby w stanie poradzić sobie z problemami, które dotykają go codziennie. Gdy tylko taki palacz zaczyna odczuwać stres, pierwszą rzeczą, którą robi, jest właśnie zapalenie papierosa. Czy jednak nikotyna może w jakikolwiek sposób zredukować uczucie napięcia? Nie, a jej działanie jest wręcz przeciwne. Podnosi ona tętno i przyspiesza pracę serca. Tylko palaczowi wydaje się, że po papierosku jest bardziej spokojny. W rzeczywistości bowiem każda część jego ciała zaczyna pracować szybciej i intensywniej. Papierosy nie są też magicznym poprawiaczem nastroju. Nie pomagają się skoncentrować, bo wprowadzają do organizmu liczne toksyny, które zaślepiają umysł i nie pozwalają się w pełni skupić. To trucizna i należy zdać sobie z tego sprawę. Jest to pierwszy krok do pozbycia się swojego nikotynowego nałogu.

Jak rzucić palenie?

Doskonałą metodą na pozbycie się tego uzależnienia jest przyjrzenie się mu z bliska. Należy za każdym razem przy sięgnięciu po kolejnego papierosa zastanowić się nad tym, czy jest on w stanie w czymkolwiek człowiekowi pomóc. Palacze, którzy zaczynają analizować swoje uzależnienie, znacznie łatwiej się go pozbywają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here