jak stworzyć stronę internetową

Posiadanie strony internetowej w dzisiejszych czasach to już nie fanaberia a konieczność. Szczególnie jeśli mówimy o różnego rodzaju przedsiębiorcach czy sklepach. Zaprezentowanie swoich produktów i usług w internecie znacznie zwiększa zasięg sprzedaży i reklamy. Między innymi dlatego posiadanie strony internetowej jest dziś koniecznością. A jak stworzyć stronę internetową? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

Niegdyś było to zarezerwowane dla bardziej zaawansowanych użytkowników internetu. Jeszcze kilkanaście lat temu aby stworzyć stronę internetową trzeba było się nauczyć obsługi jednego z edytorów HTML oraz znać chociaż podstawowe zagadnienia z tego języka. Dziś mamy ogromny wybór różnego rodzaju narzędzi, które pozwalają na stworzenie w pełni funkcjonalnej i nowoczesnej strony bez wpisywania choćby jednej linijki kodu. Systemy takie nazywane są systemami CMS.

Korzystamy z gotowych CMS

Jak stworzyć stronę internetową?Takie systemy rekomendowane są głównie osobom początkującym. Choć nie zawsze. Warto bowiem wspomnieć, że o system WordPress opartych jest ponad 50% ogółu wszystkich stron internetowych na świecie. Jak więc widać nawet profesjonaliści chętnie korzystają z tego typu systemów, odpowiednio je modyfikując pod własne potrzeby. Systemy CMS pozwalają na wygodne administrowanie treścią, dodawanie zmian czy modyfikację wyglądu stron. Dzięki wielu dodatkowym wtyczkom możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności strony dzięki czemu bez problemu korzystając z systemu WordPress stworzymy bloga, stronę informacyjną czy nawet sklep internetowy lub inne skomplikowane narzędzie.

Strona w abonamencie

Istnieje także prostsze rozwiązanie, a mianowicie założenie strony w tzw. abonamencie. W tym przypadku zakładamy konto w serwisie dostarczającym takie rozwiązania i za pomocą wygodnego edytora WYSIWIG możemy wykonać prostą, choć zupełnie funkcjonalną stronę internetową z wszystkimi niezbędnymi elementami. Nie musimy się martwić o opłacenie domeny czy serwera. Wszystko zawarte jest już w naszej opłacie abonamentowej. Jest to raczej opcja polecana na początek dla niezbyt zaawansowanych użytkowników. Jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad swoją stroną dużo lepiej jest wykupić własną domenę, serwer i skorzystać z jakiegoś CMSa, najlepiej z systemu WordPress.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here