Jak włączyć roaming w plusie

W dzisiejszym wpisie sprawdzimy w jaki sposób włącza się roaming w różnych sieciach, przede wszystkim w Plusie. Roaming może się nam przydać w różnych sytuacjach, warto więc wiedzieć jak z niego korzystać. Aby dowiedzieć się tego, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika, w którym przedstawimy różne możliwości włączania roamingu.

Czym jest roaming?

Jak włączyć roaming w plusieNa początku powiedzmy czym jest w ogóle roaming. Otóż dzieli się on zasadniczo na dwa elementy. Jest roaming wewnętrzny, który oznacza, że możemy bez problemu przeskakiwać pomiędzy krajowymi sieciami i korzystać z zasięgu wszystkich możliwych nadajników. Jest też roaming zewnętrzny, który oznacza że możemy korzystać z naszej karty SIM za granicą, bez konieczności kupowania zagranicznej karty u zagranicznego operatora. Jak włączyć roaming w Plusie, by móc korzystać z telefonu zarówno w kraju z każdego nadajnika, jak i za granicą? Otóż tutaj są również różne sposoby, jednak do nich przejdziemy za krótką chwilę. Teraz rozszerzymy dodatkowo kwestię roamingu krajowego i zagranicznego, zwanego też odpowiednio wewnętrznym i zewnętrznym.

Roaming krajowy

Otóż roaming krajowy polega na tym, że możemy korzystać z nadajników GSM wszystkich operatorów. Dotychczas jedynie w sieci Play było to możliwe, teraz jednak ilość sieci, które na to pozwalają, zwiększa się. Dzięki roamingowi krajowemu, czy też wewnętrznemu, możemy bez żadnych problemów korzystać z lepszego zasięgu, jaki oferują nam różne sieci. Dzięki temu będziemy mogli zawsze mieć pełny zasięg na naszym telefonie, co jest dzisiaj bardzo ważne, ponieważ chętnie na komórce korzystamy z internetu. Kiedyś, gdy głównie przez telefon się rozmawiało, a nie korzystało z internetu, to wtedy nie było to aż tak potrzebne. Sprawdźmy więc teraz jak włączyć roaming w Plusie, by móc korzystać z wszystkich krajowych nadajników i zawsze mieć pełny zasięg na telefonie. Otóż zazwyczaj nic nie musimy robić.

Roaming wewnętrzny włączony jest automatycznie i po prostu musimy ustawić w odpowiedni sposób telefon, tak by korzystał on ze wszystkich możliwych sieci, a nie tylko z sieci macierzystej. Należy więc wejść do odpowiedniej zakładki opcji w telefonie i tam uruchomić opcję roamingu. W ten sposób telefon będzie swobodnie przełączał się między sieciami i będziemy mieli zawsze dobry zasięg na naszej komórce. Dzięki roamingowi krajowemu możemy przede wszystkim mieć bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o szybkość transmisji internetowej, co jest w końcu dzisiaj bardzo ważne. Dlatego też warto z tego roamingu korzystać ile się da, ponieważ jest on zawsze darmowy.

Roaming zagraniczny

Drugim rodzajem roamingu, jest roaming zagraniczny. Chodzi tutaj o to, że możemy na naszej krajowej karcie, po wyjeździe za granicę, korzystać z telefonu zupełnie tak, jakbyśmy byli w kraju. Oczywiście nie jest to takie proste, łatwe i oczywiste. Tutaj już czekają nas dodatkowe opłaty, o których musimy pamiętać. Przede wszystkim pewną opłatą obarczy nas zagraniczny operator, który będzie realizował nasze połączenia. Tak więc płacić więcej będziemy nie tylko za połączenia, które my wykonujemy i sms, które piszemy. Również za odbierane połączenia będą od nas pobierane opłaty, jak i za sms które odbierzemy.

Jak włączyć roaming w plusieTego niestety nie da się uniknąć, tak po prostu musi być. Niemniej sporo operatorów w ramach porozumienia w Unii Europejskiej nie zabiera od nas dodatkowych opłat. Jak włączyć roaming w Plusie, by móc korzystać z naszej karty SIM za granicą? Tutaj musimy już sprawdzić, jakie opcje mamy włączone zarówno w telefonie jak i u samego operatora. Przede wszystkim najważniejsze jest to, by w telefonie umożliwić korzystanie z sieci innych niż macierzysta, analogicznie jak przy roamingu krajowym. Następnie wchodzimy na stronę internetową operatora, logujemy się do naszego konta i tam uruchamiamy odpowiednią opcję. Jeżeli jest ona już uruchomiona, to nie musimy nic robić.

Jak włączyć roaming w plusie?

Włączenie roamingu zagranicznego można wykonać więc na kilka sposobów. Pierwszym jest włączenie go w internecie, o czym wspomnieliśmy już przed chwilą. Drugi sposób to wysłanie specjalnego SMS, w którym wpiszemy kod na włączenie danej opcji. Jest też możliwość skorzystania ze specjalnego menu serwisowego, które wywołujemy za pomocą wpisania stosownego kodu. Jeżeli zastanawiamy się jak włączyć roaming w Plusie na jeszcze inne sposoby, to są przynajmniej dwa dodatkowe. Możemy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta (BOK) i tam poprosić konsultanta o włączenie dla nas roamingu zagranicznego. Możemy w końcu podejść do salonu Plus i tam porozmawiać z pracownikiem, który na miejscu zarówno włączy na naszym koncie w sieci roaming zewnętrzny, jak i skonfiguruje nasz telefon. Ten sposób wydaje się najbardziej pewny, jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność, że po wyjeździe za granicę roaming będzie działał.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here