Jak wybrać idealną lampę stojącą do pokoju dziennego?

Oświetlenie salonu przy pomocy lamp podłogowych jest niezwykle praktycznym, ale również modnym rozwiązaniem. Wybranie odpowiedniego modelu może być trudne, ponieważ w sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór, dlatego warto najpierw zastanowić się, jakie oczekiwania mamy wobec lampy oraz jakie funkcje będzie ona pełnić.

Estetyka to podstawa

Jeśli zależy nam na dopełnieniu aranżacji, konieczne będzie zwrócenie uwagi na to, by lampa stworzyła harmonijną kompozycję ze stylem pomieszczenia. Można zatem wybrać taki model, który nie będzie się wyróżniał na tle innych elementów znajdujących się we wnętrzu, lub taki, który będzie miał wyrazisty charakter i w sposób unikatowy podkreśli projekt pokoju dziennego. Dobierając w ten sposób lampę stojącą należy zwrócić uwagę na jej design. Szczególnie estetyczne lampy podłogowe znaleźć można na agatameble.pl. Kształt ma w tym przypadku kluczowe znaczenie – do salonów minimalistycznych świetnie sprawdzą się proste, jednokolorowe modele, które stworzą spójną całość z stylem salonu, natomiast do aranżacji glamour można wybrać bardziej dekoracyjne kształty o bogato zdobionym stojaku lub wzorzystym kloszu. Współgrać z wnętrzem powinien również materiał, z jakiego lampa jest wykonana. We wnętrzu, gdzie królują złote elementy, lampa na srebrnym stojaku będzie wyglądać naprawdę nieestetycznie.

Podstawą jest funkcjonalność

Jeśli estetyka nie jest tak istotna, jak cechy praktyczne należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym wybór będzie trafiony. Odpowiednie ustawienie lampy ma duże znaczenie, dlatego kiedy chcemy stworzyć intymny klimat, światło powinno zostać skierowane w dół, jeśli natomiast lampa ma rozjaśniać wnętrze, powinna być skierowana w górę, aby sufit odbijał jej światło. Istotna jest również możliwość regulowania wysokości oraz miejsca, w które będzie świecić, ponieważ dzięki temu można będzie dostosować jej funkcjonalność do potrzeb każdego domownika. Warto też zwrócić uwagę na to, ile miejsca można przeznaczyć na lampę, by wybrać model, który swym rozmiarem nie przytłoczy całej aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here