Twoje włosy już od dłuższego czasu nie prezentują się zbyt dobrze, ale nie masz pojęcia, co mogłabyś z nimi zrobić, by ponownie cieszyć się ich zdrową kondycją i przepiękną prezencją? Być może wina tkwi w kiepskiej objętości fryzury. Smętnie zwisające z boku twarzy kosmyki nie dodają ci uroku i nie pozwalają na tworzenie fantazyjnych upięć czy nawet dobrze wyglądających koków. Jeżeli chcesz, możesz dowiedzieć się, jak zagęścić włosy, aby później przetestować te sprawdzone przez wiele kobiet metody. Potrafią być one bardzo skuteczne! Z tymi problemami zmagają się również łysiejący mężczyźni. Dla nich również powstało wiele kosmetyków i szamponów zagęszczających włosy.

Regularne podcinanie końcówek

jak zagęścić włosyPrzede wszystkim pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek. Jeżeli starasz się zapuścić swoje kosmyki, najprawdopodobniej postanowiłaś zrezygnować z jakichkolwiek wizyt w salonach fryzjerskich. Wiesz zresztą bardzo dobrze o tym, jak potrafią się one zakończyć. Prosisz fryzjera lub fryzjerkę o podcięcie samych końcówek, po czym wychodzi z salonu z o połowę krótszymi włosami, które kompletnie ci się nie podobają. Jeżeli jednak uda ci się znaleźć dobry i profesjonalny salon, przestaniesz obawiać się podcinania kosmyków. A jest to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji włosów. To właśnie końcówki kosmyków najczęściej ulegają różnym zniszczeniom – z czasem zaczynają się deformować i rozdwajać. Jeżeli nie będziesz ich podcinać, może to doprowadzić do wypadania całych włosów, a przez to twoja fryzura na pewno nigdy nie będzie gęsta.

Jak zagęścić włosy?

A jak zagęścić włosy w sposób szybki, przygotowując się np. do wyjścia na randkę lub spotkania z przyjaciółmi? Pierwszym sposobem pozwalającym na uzyskanie efektu delikatnego „push upu” jest zastosowanie suchego szamponu. Teoretycznie powinnaś z niego korzystać w momencie, gdy nie masz czasu na umycie włosów, jednakże ten kosmetyk potrafi również powiększyć ich objętość. Wyciśnij jego niewielką ilość na samą skórę włosy i równomiernie rozprowadzać preparat na całych kosmykach. Staraj się go delikatnie wgnieść we wszystkie włosy i następnie przeczesz je zwykłym grzebieniem lub szczotką. Podobnie zadziała pianka zwiększająca objętość włosów, którą aplikujesz w podobny sposób. Korzystaj z takich preparatów na co dzień, a twoja fryzura zawsze będzie piękna!

Po przeprowadzonych zabiegach stylizacyjnych powinnaś również zadbać o utrwalenie swojej nowej fryzury. Spryskaj ją obficie lakierem do włosów. Możesz nawet zdecydować się na taki, którego dodatkowym zadaniem jest poprawianie objętości wszystkich kosmyków.

Łysienie u mężczyzn

Nie tylko panie mają problemy ze swoimi włosami. Z rzadkimi włosami, ich wypadaniem oraz łysieniem zmagają się również mężczyźni. Jest to dość poważny problem natury estetycznej. Rzadkie włosy, zakola, czy też pokaźna łysina powodują, że panowie nie czują się zbyt komfortowo. Czują się mało atrakcyjni i bez wątpienia mają z tego powodu kompleksy. Coraz częściej u panów rodzi się też świadomość, ze z taką sytuacją można sobie poradzić. Że niekoniecznie należy to zaakceptować. Jakie możliwości stoją przed panami. Naturalnie mogą oczywiście stosować różnego rodzaju kosmetyki. Nie da się ukryć, że działają one bardzo dobrze. Zostały odpowiednio przetestowane pod kątem swojej skuteczności i dają nadzieję panom na gęste i piękne włosy.

Mamy tu na myśli przede wszystkim specjalistyczne szampony na porost i zagęszczenie włosów. Niektórzy dość sceptycznie podchodzą do takich specyfików. Jednak nie da się ukryć, że są one skuteczne pod warunkiem ich regularnego stosowania. Bez wątpienia panowie, którzy myją włosy takimi szamponami już od dłuższego czasu, są w stanie potwierdzić skuteczność ich działania. Niewątpliwie jednak nie wszyscy mężczyźni chcą korzystać z tego typu kosmetyków. Nie wnikając w przyczyny takiej postawy, warto podkreślić, że dobrym remedium na zbyt rzadki włosy jest ich zgolenie. Noszenie łysej głowy jest obecnie całkiem modne i podoba się bez wątpienia sporej grupie kobiet. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż noszenie łysiny, czy tez potężnych zakoli.

Zadbane włosy

jak zagęścić włosyNaturalnie samo zagęszczanie włosów nie wyczerpuje wachlarza działań jakie możemy podjąć w celu ich odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nosimy włosy długie warto często je rozczesywać. Jeśli o tym będziemy zapominać przyjdzie nam zmagać się z kołtunami, a wówczas włosy bardzo się niszczą. Warto również stosować różnego rodzaju odżywki. Szampony, które stosujemy nie powinny również mieć dodatkowo składniki nawilżające. Należy tez szukać odpowiednich porad w internecie i magazynach modowych, a także zapytać po wskazówki naszego fryzjera. Wszystko to w celu zadbania o nasze włosy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here