Jak zrobić latawiec

Latawiec to od dziesiątek lat jedna z najbardziej popularnych zabawek. Wiele pokoleń spędzało w dzieciństwie czas, puszczając w powietrzu tego rodzaju gadżet. Do dziś spora grupa rodziców chętnie kupuje dzieciom taki sprzęt, jednak trzeba pamiętać, że można również wykonać go samemu, co daje z pewnością mnóstwo dodatkowej zabawy i satysfakcji. Na dodatek nie jest to szczególnie trudną, męczącą ani skomplikowaną pracą. Z pewnością większość dzieci, mając pomoc dorosłych, świetnie sobie z tym poradzi – wystarczy odrobina czasu i chęci. Nie każdy wie jednak, jak zrobić latawiec, dlatego warto sprawdzić, czytając instrukcję krok o kroku.

Jak zrobić latawiec?

Jak zrobić latawiecNa początku trzeba zgromadzić wszystkie przedmioty, potrzebne do wykonania latawca. Są to więc dwie listewki różnej długości (np. 0,4 i 0,6 metra), papier lub bibuła, taśma lub gorący klej (w pistolecie), linijka, ołówek, nożyczki, sznurek, pilnik, ewentualnie farby, kredki i flamastry. Jak zrobić latawiec z tych elementów? Zaczynamy od stworzenia konstrukcji z listewek – najpierw na ich końcach trzeba pilnikiem stworzyć wgłębienie na sznurek, a następnie połączyć je ze sobą prostopadle, przy czym krótsza listwa powinna przebiegać na wysokości 40 cm dłuższej listwy – tak, aby całość po zakończeniu przypominała krzyż. Wykorzystujemy tu oczywiście klej. W następnym kroku potrzebny będzie sznurek, który – naprężając – przeciągamy przez wypiłowane wcześniej wgłębienia.

Ozdobienie latawca

Dalsza część tego, jak zrobić latawiec, wiąże się z ozdobieniem wedle uznania papieru, który będzie stanowił główną część. Można również użyć kolorowej bibuły. Gdy wszystko jest gotowe, trzeba dokładnie odmierzyć, zaznaczając linie ołówkiem na papierze, a następnie wyciąć, jednak pamiętając o tym, by granice były nieco szersze (wystarczą 2 lub 3 cm więcej). Listwy w rogach smarujemy klejem i przyklejamy papier lub bibułę, których wystające fragmenty podwijamy i podklejamy do sznurka taśmą, zaś do listewek – klejem.

Końcowy etap instrukcji, jak zrobić latawiec, to wycięcie 4 odcinków sznurka o długości 0,6 metra, a następnie przyczepienie ich do rogów zabawki i związanie pod spod spodem, na wysokości połączenia listewek. Potem trzeba dołączyć do tego parę dodatkowych metrów sznurka, które można nawinąć na coś (dobrym rozwiązaniem jest rolka od papieru toaletowego). Można także na koniec dodatkowo ozdobić latawiec, np. za pomocą fragmentów wyciętych z bibuły. Nie jest to jednak konieczne – zabawka i bez tego jest już gotowa do użytku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here