jaką patelnię kupić

Gdyby ktoś kazał nam podać przynajmniej jeden rodzaj patelni, prawdopodobnie wspomnielibyśmy o naczyniu wykonanym z teflonu. Od wielu lat jest ono najmocniej promowane w mediach, dlatego też zaczęliśmy mimowolnie uznawać je za najlepsze. Gdybyśmy teraz chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką patelnię kupić, odpowiedzielibyśmy od razu że tą teflonową, polecając ją wszystkim wokół. Czy jednak w ogóle postąpilibyśmy prawidłowo? Czy ten rodzaj patelni rzeczywiście jest najlepszy?

Jaką patelnię kupić? – Porady

Omówmy sobie najpierw większość zalet tego rodzaju towarów. Główną z nich jest to, iż są one całkiem tanie, dlatego też każdy z nas może je posiąść, niezależnie od aktualnej sytuacji finansowej. Patelnie teflonowe są też dość lekkie, co czyni je praktycznymi sprzętami. Jeśli będziemy je posiadać w swojej kuchni, w każdej chwili przełożymy je z miejsca na miejsce, nawet gdy pojawi się na nich cięższe danie. Nie będziemy mieć też większych trudności z wyczyszczeniem takiego naczynia, ponieważ teflon jest specjalnym materiałem, z którego z łatwością można zmyć wszelkie zabrudzenia, nie używając do tego celu ostrych zmywaków czy druciaków. To, co jednak sprawia, że na pytanie „jaką patelnię kupić” ludzie zwykle odpowiadają „patelnię teflonową„, to fakt, iż na tym naczyniu możemy smażyć praktycznie bez użycia tłuszczu. Jeżeli zatem właśnie się odchudzamy bądź mamy zamiar przejść na zdrową dietę, powinniśmy zainwestować w naczynie teflonowe, dzięki któremu nawet smażenie nie będzie szkodzić naszej sylwetce. Zdrowa kuchnia to podstawa!

Wady patelni teflonowej

Oczywiście musimy wciąż mieć na uwadze to, że nawet taka patelnia teflonowa nie jest produktem bez wad. Ma ona kilka złych stron, bo m.in. nie wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zatem przesuniemy po jej powierzchni srebrnym widelczykiem czy metalową łyżką, utworzymy spore rysy, których już nigdy się nie pozbędziemy. Teflonowe naczynia nie są też odporne na ścieranie. Dlatego musimy bardzo uważnie je czyścić, by przypadkiem nie przetrzeć ich ostrym druciakiem, który na pewno nie wpłynąłby na nie korzystnie. Pamiętajmy też, że dopiero niedawno nad teflonem zaczęły być przeprowadzane rozmaite badania, których wyniki nie do końca nas zachwycą. Większość specjalistów twierdzi bowiem, iż przy produkcji teflonu wykorzystuje się związki, które mogą szkodzić naszemu organizmowi. Musimy też uważać, by takiej patelni nie doprowadzać do zbyt wysokiej temperatury. Mogłaby ona całkowicie zniszczyć teflon.

Zastanawiając się nad tym, jaką patelnię kupić, musimy brać pod uwagę różnorodne opcje. W pierwszej kolejności zapoznajmy się chociażby z patelniami teflonowymi, które wciąż są w naszym świecie zdecydowanie najpopularniejsze. Jeśli jednak uznamy, że nie są one dla nas do końca dobre, nie bójmy się rozejrzeć za innymi naczyniami wykonanymi z innych materiałów. Nasza nowa patelnia ma się podobać tylko i wyłącznie nam oraz pozostałym domownikom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here