Kredyt na samochód. Jakie warunki trzeba spełnić?

Kredyt na samochód może dotyczyć zarówno zakupu nowego, jak i używanego samochodu, a nawet naprawy tego, który już posiadamy.

Czasem kupno nowego samochodu jest korzystne nie tylko ze względu na komfort jazdy, ale także utrzymanie jakość życia na określonym poziomie. Mając sprecyzowane oczekiwania dot. marki, wyposażenia i innych technicznych wytycznych samochodu, przychodzi czas na określenie budżetu i formy finansowania. Jedną z nich jest kredyt samochodowy. 

Pożyczka na samochód

Kredyt na samochód jest formą pożyczki na konkretny cel. Dlatego też, aby taki kredyt otrzymać niejednokrotnie trzeba spełnić szereg warunków stawianych przez bank. Mogą one dotyczyć rodzaju pojazdu, jego ceny, a także samej procedury pożyczania. Kredyt na samochód może dotyczyć zarówno zakupu nowego, jak i używanego samochodu, a nawet naprawy tego, który już posiadamy.

Warunki udzielania kredytu na samochód

Warunki mogą być różne w zależności od tego, w jakiej instytucji finansowej taki kredyt chcemy zaciągnąć. Pierwszą ważną rzeczą jest to, jaką kwotę chcemy pożyczyć. Z samej definicji kredyt z przeznaczeniem na samochód jest kredytem udzielanym na większe sumy pieniędzy. Każdy bank sam określa w swojej ofercie, jaka jest minimalna i maksymalna kwota pożyczki. Kolejną kwestią jest to, na jaki okres jest ona udzielana. Trzeba liczyć się z tym, że taki kredyt będziemy spłacać co najmniej kilka miesięcy, ale okres spłaty nie powinien być większy niż 10 lat.

Duże znaczenie może też mieć rodzaj pojazdu, jaki chcemy kupić. Informacja o marce powinna zostać dostarczona bankowi, równie ważną informacją jest wiek pojazdu. Procedura jest znacznie prostsza w przypadku zakupu pojazdu prosto z salonu samochodowego. Dodatkową informacją może być przebieg pojazdu. No i ostatnią, ale kluczową sprawą jest wartość samochodu, gdyż to na jej podstawie obliczana jest wielkość kredytu.

Od czego zacząć?

W internecie znajdziemy bardzo wiele ofert kredytów na zakup samochodu. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku tak dużej pożyczki będzie jednak rozmowa z konsultantem w oddziale danej instytucji finansowej. Tam też będziemy musieli złożyć wszelkie niezbędne dokumenty (m.in. zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o braku wpisu pojazdu jako zastaw, dokumenty związane z zakupem wozu oraz jego późniejszym ubezpieczeniem). Po etapie weryfikacji wszystkich dokumentów oraz ustaleniu szczegółów spłaty kredytu możemy podpisać umowę i stać się pełnoprawnym właścicielem wybranego auta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here