Lakiery hybrydowe

Piękny kolor na paznokciach bardzo odmienia całą urodę dłoni, ale tylko pod warunkiem, że prezentuje się nienagannie i świeżo. W poszukiwaniu idealnych kosmetyków do stylizacji paznokci stworzono lakiery hybrydowe. Ich jakość i trwałość jest najlepszym, co rynek lakierów ma obecnie do zaoferowania.

Jak działają lakiery hybrydowe?

Nakładanie tego rodzaju lakierów jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku tych zwykłych. Choć wyglądają one podobnie i mają zbliżoną konsystencję, lakiery hybrydowe są dużo trwalsze od zwyczajnych – i to jest właśnie przyczyną ich ogromnej popularności wśród kobiet na całym świecie. W odróżnieniu od nich nie są utwardzane pod wpływem kontaktu z powietrzem – nie trzeba więc dmuchać na świeży lakier i czekać, aż zaschnie. Twardnieje on pod wpływem promieni UV – jest światłoutwardzalny. Oznacza to, że po nałożeniu warstwy lakieru należy włożyć dłoń pod specjalną lampę UV na 45-60 sekund, w zależności od konkretnego koloru i zaleceń producenta, i cierpliwie czekać.

Hybrydy utrzymują się na paznokciach naturalnych nawet 3-4 tygodnie, jednak warunkiem jest odpowiednie przygotowanie płytki oraz nałożenie 4 warstw specjalnych kosmetyków. Jak wyglądają poszczególne etapy stylizacji?

Przygotowanie warunkiem trwałości

Do uzyskania pełnej trwałości deklarowanej przez producenta, lakiery hybrydowe należy nakładać na idealnie oczyszczoną, pozbawioną pyłków i zatłuszczeń płytkę naturalną paznokcia. Najpierw należy ją spiłować, wygładzić bloczkiem polerskim i odtłuścić nail cleanerem, aby była idealnie gładka i sucha. To bardzo ważny etap, którego nie wolno pomijać w pośpiechu. Jeśli więc nie ma się czasu, by wykonać go poprawnie, lepiej w ogóle nie malować paznokci hybrydą. Na porządnie przygotowanej płytce wszystkie 4 warstwy kosmetyków będą trzymały się jak należy.

Jak prawidłowo malować paznokcie hybrydą?

W odróżnieniu od zwyczajnego lakieru, hybrydy kolorowej nie nakłada się bezpośrednio na płytkę naturalną paznokcia, nawet tę doskonale przygotowaną, ponieważ można ją uszkodzić. Poza tym pominięcie któregokolwiek z etapów malowania paznokci lakierem hybrydowym może skutkować zmniejszoną trwałością, a także nieestetycznym wykonaniem manicure.

Na wygładzoną płytkę należy nałożyć bazę – specjalny preparat ochronny pod hybrydę. Następnie po wysuszeniu jej pod lampą kładzie się jedną cienką warstwę koloru i po ponownym suszeniu – drugą. Na wysuszonych dwóch warstwach koloru można robić dowolne stylizacje z użyciem patyczków, naklejek czy innych akcesoriów do zdobień. Całość trzeba utrwalić za pomocą topu nakładanego na wierzch i utwardzonego.

Dlaczego warto postawić na hybrydę?

Okazuje się, że coraz częściej w sprzedaży dostępne są kolekcje różnokolorowych lakierów hybrydowych, ale nie tylko – zakupić można także gotowe zestawy do hybryd zawierające lakiery oraz akcesoria, dzięki którym można wykonać sobie manicure hybrydowy w domu. To dużo korzystniejsze rozwiązanie dla pań, które mają odrobinę zdolności manualnych, a dotychczas korzystały z usług stylistek paznokci. Lakiery hybrydowe służą do tworzenia ciekawych kompozycji kolorystycznych na paznokciach naturalnej długości. Nie wykona się z ich pomocą przedłużenia, jak na akrylu czy żelu, ani trójwymiarowych stylizacji. Jednak dla wielu kobiet liczy się tylko możliwość wykonania estetycznego manicure codziennego w ładnym kolorze i z ciekawymi zdobnikami. Takiego, który nie odpryśnie po pierwszym myciu naczyń i który można będzie zdjąć dopiero po 3 tygodniach – gdy odrost będzie już widoczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here