Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to naprawdę uciążliwa przypadłość. Dla wielu osób jest także wstydliwa, co sprawia, że niechętnie mówią o niej komukolwiek, nawet lekarzowi. A nietrzymanie moczu można z powodzeniem wyleczyć, na przykład farmakologicznie lub za pomocą drobnego zabiegu chirurgicznego. To jednak trochę trwa. Zanim leczenie zacznie działać, warto wprowadzić kilka zmian do codziennego życia, żeby zwiększyć komfort na co dzień.

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu bardzo dobrze i skutecznie się leczy. Jego pojawienie się to nie jest wyrok! Wręcz przeciwnie, naprawdę można szybko sobie pomóc. Wystarczy zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje na ogólne badania moczu. Może się bowiem okazać, że podłoże problemów leży po prostu w niewielkiej infekcji dróg moczowych. W przypadku bardziej zaawansowanego problemu niezbędna może być konsultacja urologa, w przypadku kobiet pomóc może także ginekolog.

Leczenie nietrzymania moczu może oznaczać konieczność przyjmowania farmaceutyków przez krótszy lub dłuższy czas. Czasami konieczna jest fizykoterapia, czyli ćwiczenia, a bardzo rzadko – niewielka interwencja chirurgiczna. Wszystkie sposoby są naprawdę bardzo skuteczne, ich dobór zależy od nasilenia problemu.

Dieta w walce z nietrzymaniem moczu

Zanim jednak efekty leczenia staną się widoczne, można spróbować trochę zmniejszyć problem. To sprawi, że będziesz czuć się o wiele pewniej i bardziej bezpieczne w sytuacjach towarzyskich czy podczas wyjść z domu. Pomocna przy leczeniu może być dieta. Powinna być bogata we wszystkie składniki odżywcze, ale należy uważać na produkty, które mogą podrażniać pęcherz.

Z pewnością należą do nich kawa i alkohol. Warto zwrócić uwagę także na cytrusy – zawarty w nich kwas może działać drażniąco na cewkę moczową. Wiele osób obawiając się problemów z nietrzymaniem moczu, ogranicza picie wody. To błąd! Nieodpowiednie nawodnienie może właśnie prowokować niekontrolowane wycieki moczu! Dlatego picie wody małymi łyczkami regularnie to podstawa leczenia.

Zwiększenie komfortu przy nietrzymaniu moczu

Jest kilka sposobów na to, by poprawić jakość życia i zwiększyć komfort na co dzień. Zanim leczenie zacznie przynosić efekty, może być trudno, to jednak nie oznacza, że trzeba rezygnować z codziennych przyjemności i aktywności. A tym bardziej nie trzeba rezygnować ze spotkań towarzyskich!

Nietrzymanie moczu to nie wyrok. Jest wiele środków higienicznych, takich jak specjalistyczne podpaski, wkładki czy pieluchomajtki, które pochłaniają wilgoć. To wygodne, przede wszystkim dlatego, że nie trzeba obawiać się nieprzyjemnych sytuacji podczas wyjść z domu. Ale tego rodzaju produkty są także w pełni dyskretne. Są po prostu zupełnie niewidoczne pod ubraniem. Dobranie odpowiedniego produktu chłonnego do skali natężenia problemu to świetny sposób na to, by zmaksymalizować komfort na co dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here