heparyna

Heparyna jest czynnikiem wielu leków przeciwzakrzepowych, oraz tych sprzedawanych bez recepty. Sprawdź, jak działa heparyna i jeśli się ją wykorzystuje. Jakie środki ostrożności należy zachować, przyjmując heparynę? Heparyna jest realizowana w systemie w celach tucznych (m.in. w wątrobie, sercu, płucach czy jelitach) i ma wartości hamujące krzepnięcie krwi. Do lecznictwa została opisana w 1938 r. Heparyna jest konieczna w formy żeli i aerozoli naskórnych lub podawana dożylnie oraz podskórnie.

Czym jest heparyna?

Odkryto zawartość substancji dobrze hamującej zakrzepy krwi w celach tucznych człowieka, takich jak wątroba, jelita, płuca czy skóra. Po wielu latach analizowania jej choroby i sposobach na wykorzystanie w medynie nazwaną ja heparyną i zaczęto wprowadzać do wielu leków dostępnych na rynku. Z tego tytułu jest uważana jako jedyny z najlepszych preparatów zapobiegającym zakrzepom krwi, nie jest więc idealna wadę jaką jest taż substancja. Niejednokrotnie traktowana jest miejscowo bezpośrednio na skórę w formie żelu oraz maści chłodzących, wykorzystuje się ja również pozaustrojowo lub jako wstrzyknięcia dożylnie, podskórne oraz wlewy. Możemy ją spotkać a w gabinetach operacyjnych oraz jako element dużej ilości środków.

jak sobie poradzić z zaburzeniami krzepliwości krwi

Wartości heparyny

Najpopularniejszym powodem stosowania heparyny jest jej funkcjonowanie przeciwzakrzepowe bardzo skuteczne w wielu sprawach, jednak nie są to samo korzyści jakie pochodzą z stosowania tej substancji. Przede wszystkim heparyna ma zastosowanie w wielu gabinetach chirurgicznych, jest wykorzystywana podczas zabiegów a w szczegółowej diagnostyce. Największe zastosowanie ma przy zabiegach związanych z przeszczepami organów, przetaczaniu krwi oraz chirurgii sercowo naczyniowej. Dzieje się tak oraz z faktu, iż heparyna hamuje zakrzepom tętniczym, żylnym oraz działa przeciwwstrząsowo. Również okazuje się dużym działaniem przeciwzapalnym oraz przeciwwirusowym, dzięki czemu także zabezpiecza i zabezpiecza chorego podczas zabiegów. Wykorzystywana jest również jako element wielu innych środków m.in. w leczeniu hemoroidów zewnętrznych, żylaków oraz obrzęków. Również stosuje się ją podczas zapaleń limfatycznych oraz był. Na co dzień również używamy jej w maściach dezynfekujących oraz przyśpieszających gojenie się ran i skaleczeń, w tym faktu do maści powszechnie dodawany jest rumianek oraz rozmaite elementy niezbędne w przeciągu gojenia się z którymi heparyna bardzo dobrze współgra.

Zalety heparyny

Heparyna, oprócz hamowania krzepnięcia krwi, ma wielokierunkowy wpływ na nasz organizm, przez co jest chętnie używana przez specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, immunosupresyjnie, przeciwłuszczycowo, a także hipolipemicznie (obniża poziom cholesterolu we krwi). Iż być wykorzystywana choremu pod formą roztworów (wlewy dożylne, ampułkostrzykawki do podskórnych zastrzyków) lub aplikowana na skórę jako żel i aerozol. Podana w postaci doustnych pigułek nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Obecnie część leków wydawanych na receptę zawiera heparyny drobnocząsteczkowe zamiast heparyny niefrakcjonowanej. Spowodowane jest przecież ich lepszą biodostępnością, możliwością kontroli efektu antykoagulacyjnego w zależności od podanej liczby, a także większym bezpieczeństwem stosowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here