Obsługa prawna spółek – na czym polega?

Coraz więcej firm oferuje kompleksowe usługi z zakresu obsługi prawnej spółek. Nie trzeba więc już zatrudniać prawnika na etacie, by korzystać z profesjonalizmu i doświadczenia specjalistów z zakresu prawa gospodarczego. Nawiązując współpracę z firmą zewnętrzną, akcjonariusze zyskują wygodę i bezpieczeństwo w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego firma zewnętrzna?

Wiele spółek rezygnowało z profesjonalnej obsługi prawnej z obawy przed wysokimi kosztami. Zatrudnienie pracownika na etacie wiązało się z koniecznością wypłaty pensji, zapłaty składek, opłacenia podatku. Dziś istnieje alternatywa dla tego rozwiązania – są nią firmy zewnętrzne z działu obsługa prawna spółek.Jak działają? Spółka zgłaszając się do tego rodzaju firmy, może poprosić o jednorazową poradę czy pomoc, ale może też zdecydować się na stałą współpracę. Wtedy do prawnicy z firmy zewnętrznej przejmują obowiązek czuwania nad wszelkimi kwestiami prawnymi. Rozwiązanie to daje poczucie bezpieczeństwa, że wszystkie kontrakty czy procedury będą zgodne z obowiązującym prawem. Jest wygodne, ponieważ przedsiębiorcy odzyskują czas poświęcany na obsługę prawną i mogą go przeznaczyć na rozwój firmy. Dodatkowo skorzystanie z usług firmy jest znacznie tańsze niż zatrudnienie prawnika, a i bardziej wydajne, bo przedsiębiorstwo obsługują specjaliści z różnych dziedzin prawa.

Jak wygląda obsługa prawna spółek?

Na czym dokładnie polega obsługa prawna spółek? Wszystko zależy od ustalonego rodzaju współpracy i zakresu obowiązków, które udziałowcy powierzą firmie zewnętrznej.Najlepszym wyborem są firmy czy kancelarie prawne, które oferują kompleksowe usługi i mają szeroki zakres kompetencji. Tego rodzaju firma zajmie się bieżącą obsługą prawną, przygotuje kontrakty, zadba o kontakt z kontrahentami, zorganizuje spotkanie udziałowców i będzie pośredniczyć w ich kontaktach, mediując w razie ewentualnych sporów czy pomagając w wyborze najlepszego rozwiązania. Dodatkowo firma świadczyć będzie usługi z zakresu doradztwa, pomoże wybrać optymalny sposób rozliczeń, zadba o kwestie prawne związane z dokonywanymi transakcjami czy inwestycjami spółki, a w razie potrzeby jej przedstawiciel stawi się w urzędzie, by reprezentować spółkę i dbać o jej interesy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here