Piękny ryzykowny sport czyli skoki ze spadochronem

W języku polskim istnieje powiedzenie, że ktoś jest wolny jak ptak . Niektórzy chcą dosłownie czuć się jak ptaki, a ich hobby to skoki ze spadochronem. To niecodzienne przeżycie, gwarantujące ogromną dawkę adrenaliny, na które trzeba znaleźć w sobie sporo odwagi, to też możliwość poznania siebie w ekstremalnej sytuacji, z zupełnie nowej strony.

Ekstremalny sport czyli skoki ze spadochronem

Ludzie poszukują wrażeń i nowości. Oczywiście nie każdy ma dużą potrzebę tego, by adrenalina dosłownie buzowała w żyłach, jednak są i tacy, dla których wymarzonym sportem jest na przykład skakanie ze spadochronem. Kiedy zaczyna się swoją przygodę ze skokami spadochronowymi, trzeba nastawić się na dosyć długi proces szkolenia oraz uczenia się samej techniki skakania. Wszystko to ma bowiem zapewnić bezpieczeństwo. Na początek warto zatem pomyśleć o czymś takim jak skoki w tandemie, które są dedykowane dla nowicjuszy i osób, które dopiero chcą poznać ten sposób spędzania czasu.

Skoki w tandemie i ich plusy

Kiedy chce się robić coś ekstremalnego, na początek warto przyjrzeć się temu z pewnego dystansu. Sprawdzić swoje reakcje, aby, kiedy przyjdzie czas próby, nie dać stłamsić się panice. To właśnie po to wymyślono między innymi skoki spadochronowe w tandemie. Skacząc z doświadczoną osobą można bowiem sprawdzić własne reakcje, a także zwyczajnie zobaczyć z czym to się je. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo skoku spoczywa wtedy na barkach instruktora, z którym się skacze. Całe to doświadczenie można zatem przeżyć trochę z perspektywy obserwatora, delektując się tak naprawdę tym co najprzyjemniejsze, nie martwiąc o techniczne szczegóły. To zupełnie inna perspektywa niż samodzielny skok, podczas którego trzeba samemu za siebie odpowiadać, od samego początku do końca.

Ceny i terminy

Terminy skoków w tandemie zwykle są szeroko dostępne. Kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem powinien jednak nastawić się na to, by skakać przy naprawdę bardzo dobrych warunkach pogodowych. Nad bezpieczeństwem czuwa oczywiście firma organizująca skoki, która to wszystkiego dopilnuje. Ceny mogą różnić się w zależności od miasta w Polsce, najczęściej jednak oscylują wokół 500 zł. Nie jest to tak dużo jak na możliwość doświadczenia czegoś niecodziennego, czego zwyczajnie nie da się zastąpić żadnym innym doświadczeniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here