sińce pod oczami

Sińce pod oczami, podobnie jak zmarszczki pod oczami czy siwe włosy, mogą pojawiać się wraz z wiekiem, ponieważ zmienia się układ kości oczodołu, zmniejsza się poduszka tłuszczowa i bardziej prześwitują fioletowe naczynia żylne. Często wiążą się z niewystarczającą ilością snu bądź alergią. Niezależnie od powodów, sińce pod oczami są zawsze mało estetyczne i mogą powodować wyraźny dyskomfort. Dlatego też każda z nas poszukuje skutecznych sposobów na sińce pod oczami. Zanim jednak sięgniemy po profesjonalne zabiegi kosmetyczne, warto wypróbować domowe sposoby na sińce pod oczami, zastosować odpowiedni krem na cienie pod oczami i nałożyć makijaż w taki sposób, by nieestetyczny problem był jak najmniej widoczny.

Sińce pod oczami – przyczyny

Zanim zastosujesz określony sposób na sińce pod oczami, powinnaś spróbować zdiagnozować ich przyczynę. Na początku musisz ustalić, czy nie są one wynikiem schorzeń lub dolegliwości skórnych. Mogą pojawiać się one jako efekt towarzyszący jakiejś chorobie? W tym celu powinnaś się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który postara się wykluczyć lub potwierdzić następujące czynniki:
•alergię – wysypki pojawiające się jako efekt alergii mogą się przyczynić do ciemniejszego koloru skóry pod oczami, szczególnie jeśli jest ona drapana;
•nietolerancję glutenu – oprócz innych nieprzyjemnych objawów może obejmować pojawienie się cieni w okolicach oczu;
•przekrwienie śluzówki nosa – zatkany nos może powodować, że naczynia krwionośne pod oczami będą bardziej widoczne;
•nieprawidłową pigmentację skóry – jest to cecha wrodzona, która może prowadzić do pojawienia się ciemnych kręgów pod oczami.
Poza wyżej wymienionymi czynnikami, które powinien zdiagnozować lekarz, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne potencjalne przyczyny sińców pod oczami. Mogą być nimi predyspozycje genetyczne oraz długotrwała niewystarczająca ilość snu.

sposoby na sińce pod oczami skuteczne

Sińce pod oczami – sposoby

Po ustaleniu przyczyn „cieni pod oczami” warto zastanowić się na skutecznym sposobem kuracji nieestetycznego problemu. Krem na cienie pod oczami można stosować równolegle z innymi sprawdzonymi sposobami na sińce pod oczami. Oto kilka pomysłów, które pomogą ci rozwiązać problem.
•okłady z plasterków zielonego ogórka – najlepiej, żebyś przechowywała ogórek w lodówce, bo będzie on dobrze schłodzony; gdy plasterki ogórka na oczach „zagrzeją się”, zmień je na nowe;
•ciepłe okłady z herbaty lub świetlika – świetlik działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, likwiduje obrzęki pod oczami;
•papka z surowego ziemniaka – zmiksuj surowego ziemniaka, aby powstała z niego papka, a powstałą masę nałóż na oczy i pozostaw na 30 minut;
•zmrożona łyżeczka – włóż łyżeczkę do zamrażarki na 15 minut, a następnie przyłóż na powieki;
•okład z alg – algi doskonale sprawdzają się na cienie pod oczami, ponieważ poprawiają krążenie, ponadto zawierają substancje, które nawilżają i regenerują skórę.
Przedstawione wyżej sposoby są w większości doraźnymi metodami, które pomagają zlikwidować sińce pod oczami. Warto jednak wcześniej pomyśleć o zapobieganiu problemowi i dostarczać organizmowi odpowiednią ilość snu, unikać zmęczenia, a ponadto stosować odpowiednią dietę obfitującą w zielone warzywa, zwłaszcza szpinak i kapustę, i unikającą dużych ilości soli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here