Wczasy w Chorwacji

Jednym z najczęściej obieranych rejonów urlopowych przez turystów jest Chorwacja. Wycieczka do Chorwacji może być doskonałym pomysłem na urlop, długi weekend, wypad weekendowy…
Chorwacja jest państwem leżącym w Europie Środkowo-Południowej, znajduje się nad Morzem Adriatyckim.
Wycieczka do Chorwacji musi być uprzednio starannie zaplanowana. Można skorzystać z ofert biur podróży – dostępne są opcje wyjazdów all inclusive w ekskluzywnych hotelach nadmorskich, wczasy first minute, czyli kupione z wyprzedzeniem i last minute, czyli kupione kilka dni przed. Oczywiście można także samemu wybrać się w podróż samochodem, jednak trzeba się liczyć z długą i niełatwą podróżą.
W przypadku skorzystania z oferty biura podróży, wycieczka do Chorwacji jest znacznie bardziej komfortowa – biuro zapewnia dojazd, różne udogodnienia, przewodnika turystycznego, nocleg z wyżywieniem… Warto więc skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty. Pojawiają się one dosyć często, więc śledzenie takich ofert może być bardzo pomocne.
Wycieczka do Chorwacji planowana samodzielnie wymaga już większych nakładów pracy i czasu – trzeba zorganizować nocleg, zaplanować podróż… Jednak da chcącego nic trudnego. Wiele osób korzysta także z własnego pomysłu takiej wycieczki.
Czego nie można przegapić w Chorwacji? Co zobaczyć? Gdzie się udać na zwiedzanie?
Znanym i ładnym miastem jest Dubrownik, który słynie z handlu. Jest on bardzo często odwiedzany przez turystów, nawet mimo tego, że plaż tutaj jest niewiele. Są za to urokliwe uliczki, przepyszna lokalna kuchnia, ciekawe zabytki.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, który słynie z cudownych krajobrazów; górskich lasów, jezior, jaskiń, a także szlaków turystycznych. Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością pokochają to miejsce pełne pięknych widoków.
Jednym z portów Chorwacji jest miasto Split, położone w Dalmacji, na niewielkim półwyspie. Jest to drugie największe co do liczby mieszkańców miasto Chorwacji. Ciekawym zabytkiem jest pałac cesarza Dioklecjana, brama pałacowa, piękne świątynie i urocze kościoły.
Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb – wycieczka do Chorwacji nie może się obejść bez tego miasta! Jest ono największym miastem, które słynie z historycznych miejsc. Jest bardzo ważnym miastem Chorwacji, stanowiącym centrum nauki, kultury, gospodarki, administracji, komunikacji… Muzea, kościoły, place, rynek – jest w czym wybierać.
Wycieczka do Chorwacji może być niezapomnianym przeżyciem dla każdego z nas. Rodziny z dziećmi znajdą tutaj atrakcje dla siebie, ale także osoby młode i starsze pokochają to malownicze państwo. Trzeba się zastanowić czy wybrać mniejsze miasteczko, czy też wielkie miasto, czy miejscowość nadmorską, a może niekoniecznie? Opcji jest bardzo wiele, wszystko zależy od własnych pomysłów i preferencji.
Coraz więcej osób kieruje się w czasie wakacji w ten właśnie rejon. Jest tam bardzo ciepło, plaże kuszą pięknymi widokami, pięknym morzem… Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, wystarczy zakupić mapkę turystyczną i można zwiedzać Chorwację.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here