Zmiany skórne - czy są niebezpieczne?

Nowotwory skóry są jednymi z najczęściej występujących nowotworów na całym świecie, które dotykają osoby w każdym wieku. Coraz częściej zmagają się z nimi młode osoby nadmiernie wystawiające swoje ciało na szkodliwe działanie promieniowania UV. Niepokojące zmiany skórne koniecznie powinien obejrzeć specjalista, dzisiaj podpowiemy w jakich sytuacjach należy udać się do poradni dermatologicznej.

Kiedy skonsultować się z dermatologiem?

W przypadku zmian skórnych występujących na ciele należy wiedzieć, iż nie każda z nich musi być zmianą nowotworową, w większości przypadków są to zazwyczaj niegroźne znamiona. Pomimo tego nie należy unikać regularnych wizyt u dermatologa, zwłaszcza jeżeli należy się do tzw. grupy zwiększonego ryzyka np. osoby, gdzie w rodzinie zanotowano przypadki nowotworu skóry, osoby narażone na nadmierne promieniowanie UV itp.
Jeśli nowo powstałe znamię znacząco różni się od pozostałych, a dodatkowo w ostatnim czasie zmieniło swój kształt i kolor jest to sygnał do natychmiastowej konsultacji z dermatologiem. Pamiętaj, nie każdy nowotwór skóry jest zmianą bolesną lub krwawiącą, niekiedy może on przybierać zupełnie niewinne formy, dlatego też bacznie obserwuj swoją skórę i występujące na niej zmiany.

Odwiedź specjalistę dziś, a nie za dwa lata!

Niezależnie od rodzaju zmiany skórnej tylko wczesna diagnoza daje szansę na zupełne wyleczenie. W pierwszej fazie rozwoju choroby leczenie zazwyczaj ogranicza się do chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej oraz regularnie przeprowadzanych badań profilaktycznych. Osoby zwlekające z odwiedzeniem gabinetu specjalisty narażają się na poważne wystąpienie poważnych powikłań.
Co zrobić w sytuacji, kiedy wizyta u dermatologa możliwa jest dopiero za kilkanaście miesięcy? Niestety, ale polscy pacjenci muszą odstać swoje, dlatego też coraz częściej i chętniej decydują się oni na wykupienie tzw. pakietu medycznego, czyli dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Klienci firmy SIGNAL IDUNA, która w swojej bogatej ofercie udostępnia również pakiety medyczne. Zastanawiasz się, nad korzyściami? Oprócz dostępu do najlepszych specjalistów z okolicy, pacjenci dysponujący dodatkowym ubezpieczeniem nie muszą martwić się o długie kolejki.

Podsumowując, w przypadku pojawienia się na skórze nietypowej zmiany skórnej, która dodatkowo krwawi należy niezwłocznie udać się do dermatologa. Wczesna diagnoza oraz natychmiastowe podjęcie leczenia jest, gwarancją pełnego powrotu do zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here