radca prawny

Jeżeli interesuje nas nauka związana sprawę, zmieniającymi się przepisami i, a jednocześnie jesteśmy osobami pomocnymi, to zawód radcy prawnego może wydawać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Jak na zawód prawniczy stosunkowo łatwo jest nim zostać. Przy tym swoją wiedzę a także pomysłami możemy pomóc osobom w wielu problemach związanych z prawem. Jaka jest bowiem droga do zostania radcą prawnym? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/radca-prawny-jak-zostac/

Jak zostać radcą prawnym?

Nie ma niestety innego wyjścia niż ukończenie studiów prawniczych. Do tego zawodu będą wstanie zrekrutować cię tylko one. Nie przepuszczą cię żadne kursy Czy własne lektura ustaw. Swoją edukację powinniśmy rozważać już na poziomie liceum, wybierając profil o kierunku proprawniczym. Przedmioty takie jak historia i wos będą wskazane do pisania ich na rozszerzeniu na maturze. Studia prawnicze trwają 5 lat. Każdy kolejny rok nauki Będzie poszerzał naszą wiedzę z każdej dziedziny prawa. Pierwszy rok może wydawać się najtrudniejszy. W największym stopniu teoretycznym będziemy bazować na historii prawa. Egzaminy z prawa rzymskiego przeszły do historii jako legendarny trudne. Następnie przychodzi czas na prawo administracyjne, karne i cywilne. Nie ominie nas również retoryka oraz praktyka w kancelariach prawniczych. W ramach studiów wybieramy interesującą nas specjalizację. Do tego do naszej dyspozycji będzie dochodził szereg zajęć nieobowiązkowych, które będą poszerzamy naszą wiedzę. 

Aplikacja na studiach – radca prawny

Oprócz tytuł magistra zdobytego na studiach prawniczych potrzebna nam będzie aplikacja radcowska. Pozwoli ona na własną praktykę zawodową w takim zawodzie. Środowisko prawnicze w Polsce wciąż jest bardziej humanitarne. Radca prawny właściwie jest najbardziej dostępną ale z popularną formą pracy wśród absolwentów prawa. Aby uzyskać taką aplikację, nie możemy być osobą karalną oraz musimy móc korzystać ze wszystkich praw publicznych. Pierwszym krokiem do wejścia w zawód jest tak zwany egzamin konkursowy. Składa się on z 150 pytań, które przygotowane są w formie testu. Wystarczy że na 150 pytań uzyskamy 100 prawidłowych odpowiedzi i egzamin będzie zaliczony. Następnie wymagane jest, abyśmy odbyli minimalnie 3 letnia praktykę zawodową w kancelarii notarialnej, w sądzie czy prokuraturze. W każdym z tych miejsc musimy spędzić minimum rok.

Zobacz też: http://www.energiaonline.pl/zarabia-radca-prawny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here