Czy dzieci mogą używać soczewek kontaktowych

Wiele wad wzroku pojawia się już we wczesnym dzieciństwie. Noszenie okularów w przypadku dzieci bywa jednak problematyczne. Uwielbiają one ruch i są bardzo aktywne, a okulary mogą je ograniczać bądź często ulegać uszkodzeniom. Nic dziwnego, że wielu rodziców zastanawia się, czy nie zamienić ich na soczewki kontaktowe. Pytanie tylko brzmi, czy dzieci mogą z nich korzystać?

Czy soczewki kontaktowe są odpowiednie dla dzieci?

Czy dzieci mogą korzystać z soczewek kontaktowych? Odpowiedź brzmi TAK. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do ich użytkowania, zwłaszcza jeśli sięgnąć po soczewki wysokiej jakości. Co ciekawe, zakłada się je nawet kilkudniowym noworodkom! Czy rodzice więc powinni więc bez obaw zdecydować się na soczewki w przypadku swojej pociechy? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że noszenie soczewek to jednak obowiązek. Należy je odpowiednio zakładać i zdejmować, bardzo ważne jest, aby dbać o ich higienę. Dlatego soczewki w przypadku najmłodszych niekoniecznie mają sens. Lepiej zdecydować się na nie, kiedy dziecko jest już w wieku szkolnym. Potrafi ono wówczas samodzielnie obsługiwać soczewki i pielęgnować je. Decyzja jest jednak zawsze kwestią indywidualną. Należy ją także skonsultować z okulistą. Dziecko musi zostać dokładnie poinformowane, jak dbać o soczewki oraz ich higienę.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać dla dziecka?

Soczewki kontaktowe dla dzieci powinny cechować się nienaganną jakością. Najważniejsze, aby zapewniały one odpowiednie nawilżenie, a także wygodę użytkowania. Takie soczewki kontaktowe oferuje firma Acuvue. Ich produkty zapewniają dodatkowo ochronę przed promieniowaniem UV i są łatwe do pielęgnacji. Soczewki wykonywane są z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, które zapewniają komfort. Łatwo także dobrać soczewki do konkretnej wady wzroku, gdyż Acuvue oferuje ich szeroki wybór. Soczewki można wybrać również pod kątem potrzeb i stylu życia dziecka. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.acuvue.pl/dzieci-nastolatki-soczewki-kontaktowe

Soczewki kontaktowe dla dzieci sprawiają, że mogą one uprawiać najróżniejsze sporty. Są bardzo wygodne i w przeciwieństwie do okularów nie parują, nie brudzą się, a także nie spadają z nosa. Nie zmieniają także wyglądu twarzy, dzięki czemu dzieci nie są obiektem komentarzy czy złośliwości. Mimo tych wielu zalet, noszenie soczewek wymaga pewnej dojrzałości. Dlatego lepiej zdecydować się na nie, gdy dziecko ukończy 7 rok życia. Odpowiednia pielęgnacja soczewek jest kwestią nawyków i szybko można ją przyswoić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here