Golenie okolic bikini - czy to dobry pomysł?

Golenie jest najszybszą, najtańszą i najłatwiejszą metodą pozbywania się zbędnego owłosienia, toteż stosuje ją wiele osób. Jej wadą jednak nie jest tylko to, że daje efekt gładkiej skóry na tak krótko.

Maszynka stwarza zagrożenie

Jeśli zastosuje się nową, ostrą i dobrą maszynkę, co prawda nie trzeba bać się skaleczenia – ale pod warunkiem, że dobrze naciąga się goloną skórę, co w przypadku okolic bikini może być sporym wyzwaniem. Potrzeba też sporo uwagi i staranności, by dokładnie ogolić skórę, a także użycia dobrych środków do golenia, które dadzą poślizg i zabezpieczą przed podrażnieniami, jak krem lub pianka do golenia. Najgorszym, co można zrobić, jest używanie starej maszynki. Jest to bowiem prosty krok do podrażnień, objawiających się nie tylko uporczywym swędzeniem i pieczeniem skóry oraz jej zaczerwienieniem, ale też wystąpieniem nieestetycznych krostek, których trudno jest się pozbyć. Ponadto tępą maszynkę zwykle mocno przyciska się do skóry, a wtedy nietrudno o skaleczenia. To zaś stwarza ryzyko „wpuszczenia” do organizmu bakterii, a ranki mogą długo się goić. Taka skóra nie wygląda ładnie, więc jeśli często napotyka się na takie zjawiska, rozsądnie będzie pożegnać taką metodę depilacji i zdecydować się na przykład na depilację laserową bikini w Warszawie.

Dużą wadą golenia jest też fakt, że daje ono gładką skórę tylko na kilka dni, a często na jeszcze krócej. Nawet po kilku godzinach może być wyczuwalna charakterystyczna gładkość, nie jest to więc metoda dobra dla osób, które cenią sobie idealnie gładką skórę w tych miejscach. Dać ją za to może depilacja laserowa bikini Warszawa zaś ma korzystne ceny tych zabiegów. Częste golenie nie wpływa też dobrze na skórę, zwłaszcza w tych wrażliwych okolicach.

Korzystna alternatywa

Golenie jest często wybierane ze względu na swoje niskie koszty, ale może się okazać, że dużo korzystniej jest zainwestować znacznie więcej pieniądze i skorzystać ze wspaniałych możliwości, jakie daje depilacja laserowa bikini Warszawa ma wiele miejsc, gdzie można ją wykonać, ceny tego zabiegu są więc bardzo różne i nie można zakładać, że w każdym przypadku są one bardzo wysokie.

Poza tym metoda ta pozwala pozbyć się włosków z tych wrażliwych miejsc w sposób radykalny, czyli włosy już nie odrosną, a także bezpieczny dla skóry. W przypadku tego zabiegu nie występują żadne negatywne skutki uboczne, nawet jeśli ma się wyraźne tendencje do wrastania włosów lub skóra jest bardzo wrażliwa i skora do podrażnień. Łatwo więc dojść do wniosku, że jest to naprawdę najlepszy wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here