W dzisiejszych czasach, do wyglądu osobistego, szczególną wagę przykładają już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Większość pań bez starannego makijażu twarzy, nie wyjdzie swobodnie na ulicę. Jest to spowodowane nie tylko istniejąca modą, ale i wymogami dzisiejszego świata, gdzie duży nacisk kładzie się na idealny wygląd człowieka, szczupłą sylwetkę oraz ciekawy tryb życia. Kobiety prześcigają się w coraz to ciekawszych modelach ubrań, aby wzbudzić w koleżankach z pracy lekką nutkę zazdrości. W tym artykule przeczytasz o tym, jak wyregulować brwi.

Zabiegi kosmetyczne

jak wyregulować brwiNa rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej produktów, które mają na celu skuteczną walkę z upływającym czasem, oraz niwelowaniem jakichkolwiek oznak starzenia. Zarówno kosmetyki te, jak i nowoczesne gabinety kosmetyczne, oraz medycyny estetycznej, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pań. Ceny zabiegów, choć czasami bardzo wysokie cieszą się duża popularnością wśród klientek, które wiele są wstanie wydać oraz wycierpieć w imię wyglądu idealnego. Czy w dzisiejszych czasach istnieją w ogóle zabiegi, których warto podejmować się w zaciszu domowego ogniska? Odpowiedź, jest oczywiście twierdząca. Każda z nas jest w stanie całkiem sporą ilość zabiegów wykonywanych na fotelu kosmetycznym, z powodzeniem przenieść do własnej łazienki. Nie tylko zaoszczędzi to nasz cenny czas. Ale i pozwoli zyskać dodatkowe fundusze, które wypłynęłyby z naszego portfela w momencie wykonywania zabiegu w salonie kosmetycznym.

Jak wyregulować brwi?

Wiele nastolatek, jak i dojrzałych kobiet zadaje sobie pytanie, czy można samodzielnie i z zadowalającym efektem wyregulować swoje brwi? Pytanie jak wyregulować brwi, aby nadać im idealny kształt, który nie tylko dobrze wygląda, ale i dodaje uroku naszej twarzy pojawia się prawie każdego dnia na forach poświęconych urodzie. Już nastolatki, mają świadomość że dzięki dobrze dobranemu kształtowi brwi, jesteśmy w stanie bardzo pozytywnie wpłynąć na kształt naszej twarzy, a co za tym idzie zyskać na urodzie. Nie jest to jednak zabieg, do którego powinno się podejść bez uprzedniego przygotowania i zasięgnięcia odpowiedniej merytorycznej wiedzy.

Trzeba koniecznie w pierwszej kolejności określić, jaki mamy kształt twarzy. W kwestii doboru kształtu brwi, nie podążajmy absolutnie za modą. Bo nie do każdego kształtu twarzy pasują takie same brwi. Inny kształt będzie pasował buzi okrągłej, a całkiem inny kwadratowej i należy o tym pamiętać. Zdefiniujmy więc, jaki kształt twarzy jest nam najbardziej zbliżony. Zrobimy to bez problemu, stając naprzeciwko lustra i zakrywając włosy oraz uszy.

Przyjrzyjmy się sobie w takim wydaniu, i oceńmy kształt twarzy. W trosce o idealnie wyregulowane brwi, poza doborem ich kształtu wyposażmy się również w specjalną pęsetkę, za której pomocą pozbędziemy się niechcianych włosków. Zakupimy ją w większości drogerii, bez najmniejszego problemu. W czasie pierwszej samodzielnej regulacji brwi, możemy sobie pomóc lekko nakreślając pożądany kształt kredką, bądź cieniem.

Narzędzia do regulacji brwi

Wiele firm, oferuje specjalne szablony do regulacji brwi. Z ich pomocą również dość precyzyjnie uda nam się odrysować pożądany kształt brwi, a później pęsetą usunąć wszystkie włoski, które wystają poza obrys kształtu z szablonu. Wiele pań, w doborze idealnego kształtu oraz długości brwi, wykorzystuje do tego celu ołówek. W pierwszej fazie, przykładany jest on pionowo do skrzydełka nosa, oraz dotyka wewnętrznego kącika oka. Dzięki temu pomiarowi wydobędziemy miejsce w którym nasza brew powinna się zacząć. Drugim miejscem, które również pomoże nam wyznaczyć ołówek, będzie to miejsce w którym nasza brew powinna się lekko unosić.

jak wyregulować brwiKredkę w dalszym ciągu trzymajmy lekko opartą o skrzydełko nosa, natomiast drugi jej koniec przesuńmy do momentu aż znajdzie się on po zewnętrznej stronie naszej tęczówki. Ostatnim już ruchem ołówka, który pozwoli nam wyznaczyć miejsce gdzie brew powinna się kończyć, będzie to ruch polegający na przeprowadzeniu ołówka, w dalszym ciągu opartego o skrzydełko nosa tuż za zewnętrzny kącik naszego oka. W czasie pierwszej regulacji warto sobie te wyznaczone pomiary, lekko zaznaczyć kredką w kolorze kontrastującym do koloru włosków. Po wyznaczeniu miejsc, gdzie brew powinna się zaczynać unosić, oraz kończyć i spojrzeniu w lustro, bez większego problemu zorientujemy się jak powinna przebiegać linia brwi, idealnie dopasowana do naszej twarzy.

Regulacja brwi w salonie kosmetycznym

Jeśli jednak samodzielna regulacja brwi, choćby ta pierwsza jest dla nas powodem do stresu, wybierzmy się do salonu kosmetycznego, w którym profesjonalnie kosmetyczka dobierze, oraz uzyska korzystny dla nas kształt brwi. Później o wiele łatwiej, będzie nam samodzielnie regulować niepożądane włoski już na etapie ich odrastania. Żaden dobrze zrobiony makijaż, nie obędzie się bez pięknych brwi, dlatego ważne jest by dbać o ich kształt, oraz dobrą formę każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here