jak zrobić ombre

Trendy w modzie cały czas się zmieniają, jednak niektóre fasony i wzory mogą być noszone niemal przez wszystkie sezony. Najbardziej uniwersalne kolory i wzory będą świetnie pasowały do każdej stylizacji, niezależnie od pory roku. Warto posiadać w swojej szafie kilka propozycji, które założymy zarówno na co dzień, jak i na specjalną okazję. Ubrania warto dowolnie łączyć i tworzyć coraz to nowsze propozycje. Dzięki temu wyróżnimy się z tłumu, a także odmienimy swoje dotychczasowe stylizacje. Czasami wystarczy wykorzystać tylko jeden dodatek, aby całkowicie odmienić swój wygląd. Z pomocą inspiracji i doświadczonych osób możemy wybrać najmodniejsze propozycje, a także udać się do salonu, w którym skorzystamy w dowolnej usługi w zakresie urody. Ostatnio popularne jest choćby ombre. Jak zrobić ombre?

Ombre jest modne

jak zrobić ombreW dzisiejszych czasach możemy poprawić stan cery, skorzystać z makijażu permanentnego, zrobić hybrydowe lub żelowe paznokcie, czy też zmienić długość i kolor włosów. Możliwości mamy naprawdę wiele, a wszystkie propozycje ciężko jest zliczyć. Jeżeli czujemy się na siłach lub chcemy spróbować coś nowego, to warto wtedy wypróbować dany zabieg w zaciszu domowym. Od kilku lat popularne jest ombre, które stosuje się nie tylko na włosach, ale także na paznokciach, w modzie, czy nawet w różnego rodzaju robótkach i rysunkach. Połączenie dwóch lub więcej kolorów może dać niesamowity efekt, który wyróżni się spośród jednolitych barw.

Jak zrobić ombre?

Jak zrobić ombre na włosach? W domu taki zabieg wykonamy z pomocą rozjaśniacza. Należy nałożyć produkt od połowy włosów w dół. Możemy zacząć także trochę wyżej nawet od 3/4 długości. Pamiętajmy, że farba musi być rozprowadzona równomiernie, a przy tym musimy sprawić, żeby odcięcie kolorów nie było równą kreską. Warto delikatnie przejechać produktem tak, aby kolor kończył się w różnych miejscach. Oddzielając pasma uzyskamy naturalny efekt, który jest najbardziej pożądany. Warto poprosić o pomoc inną osobę, która nałoży nam produkt na włosy z tyłu głowy. Będzie to bardzo pomocne, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego. Jeżeli jednak zdecydujemy się na samodzielne rozwiązanie, to warto sprawdzać w drugim lustrze efekt naszej dotychczasowej pracy. Bardzo ważne jest, aby ombre było połączone delikatnym przejściem, które uzyskamy za pomocą nałożenia trochę mniej produktu na przykład pędzlem.

Ombre na paznokciach

Wzór ombre możemy wykorzystać także w malowaniu paznokci. W tym przypadku warto posłużyć się ulubionymi lakierami, a także gąbeczką, którą nałożymy drugi kolor nieco wyżej od pierwszego. W ten sposób uzyskamy przejście, które będzie delikatne i nie odznaczy się prostą linią. Przejścia kolorów są bardzo ważne także we wszelkich rysunkach i dziełach. Jeżeli lubimy tworzyć własne propozycje, to także z pomocą kredek możemy stworzyć efekt ombre. Wystarczy wybrać zbliżone do siebie kolory i połączyć je w środku tak, aby delikatnie na siebie nachodziły. Taką sztuczkę możemy wykorzystać rysując na przykład barwne stylizacje, czy też właśnie nadając kolor włosom.

Popularne odcienie ombre

jak zrobić ombreObecnie ombre wykonywane jest już w przeróżnych odcieniach. Szczególnie popularne jest to we fryzjerstwie, gdzie każdy może wybrać najbardziej odpowiadający mu kolor. W internecie znajdziemy propozycje, które wyglądają naturalnie, na przykład włosy z blond lub rudym ombre, ale także nieco fantazyjne przykłady jak różowe, niebieskie, a nawet zielone szaleństwa. Najlepszy efekt uzyskamy poprzez wydzielenie odpowiednio szerokich pasm. W ten sposób farba nie będzie nałożona „od linijki”, ale spowoduje, że przejście będzie delikatne i da niesamowity efekt. Taki zabieg najczęściej wykonywany jest na długich włosach, jednak nawet na krótkich fryzurach może być ciekawy i wyglądać niecodziennie. Jeżeli chcemy uzyskać ombre w innych odcieniu niż blond, to oprócz rozjaśniacza musimy zaopatrzyć się także w farbę o wybranym kolorze.

Jeżeli posiadamy jaśniejsze włosy, to nie musimy uprzednio nakładać rozjaśniacza. W takim przypadku przechodzimy od razu do farby, którą nałożymy takim samym sposobem. Podczas farbowania należy chronić oczy i pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej. Starajmy się nie dotykać skóry farbą. Jeżeli zdarzy się, że zabarwiliśmy jakąś część ciała, to warto jak najszybciej zmyć niechciany odcień ciepłą wodą i mydłem. Nawet jeżeli pozostanie delikatny kolor, to z kolejnymi myciami wszystko się dokładnie wypłucze. Ombre także po czasie może się zmywać, dlatego pamiętajmy o regularnym poprawianiu efektu. Jeżeli kolor, który uzyskaliśmy jest zbyt mało widoczny, to musimy bardziej rozjaśnić nasze włosy. W ten sposób farba mocniej złapie i efekt będzie intensywny. Pamiętajmy jednak, aby jednego dnia nie rozjaśniać kilkakrotnie naszych włosów, ponieważ takie zbiegi bardzo niszczą ich strukturę. Warto wybierać profesjonalne produkty i używać ich w odpowiedni sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here