Makijaż permanentny

Makijaż permanentny stał się popularny już jakiś czas temu. Do wzrostu zainteresowania tym zabiegiem z całą pewnością przyczyniły się osoby związane z tzw światem show biznesu. Aktualnie na taki makijaż decyduje się wiele kobiet, które nie chcą tracić codziennie czasu na nakładanie kosmetyków.

Makijaż permanentny – podstawowe informacje

Makijaż permanentny najczęściej wykonywany jest na brwiach, linii dolnej lub górnej oka, a także na ustach. Czasem stosuje się również taki makijaż do zagęszczenia rzęs. Dzięki temu oczy mają być bardziej wyraziste. Z kolei usta zyskują nie tylko ładny kolor, ale również zostają wyregulowane. Tak samo jak brwi. Dzięki takiemu zabiegowi nie jest konieczne codzienne nakładanie normalnego makijażu. Chyba, ze chce się podkreślić posiadany już efekt np. w celu uzyskania makijażu wieczorowego. Na taki zabieg najczęściej decydują się osoby, które posiadają swego rodzaju defekt np. przerzedzone włoski brwi. Wówczas specjalista rysuje łuk brwiowy, dokonuje regulacji kształtu, a następnie optycznie zagęszcza włoski, a także podkreśla ich kolor.

Makijaż permanentny – aspekty techniczne

Na czym dokładanie polega makijaż permanentny? Otóż specjalista jakim jest linergista wprowadza do skóry pigment. Dokonuje tego przy pomocy igły lub ostrzy. Tutaj wszystko zależy od wybranej metody. Warto zauważyć, że istnieje kilka metod nakładania makijażu permanentnego. Mowa tutaj o metodach: włoskiej, cienia, ombre, a także microshading oraz microblading. Właśnie z tego względu przy umawianiu się na wizytę w wybranym salonie kosmetycznym np. https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/make-up-trwaly-i-super-trwaly należy zapytać jaką techniką zostanie wykonany makijaż. Niezależnie jednak od wybranej metody należy być przygotowanym na czternastodniowy proces gojenia. W tym czasie unikać należy promieni słonecznych, a także basenu, sauny i różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów na twarz. Właśnie z tego względu poleca się wybór pory jesiennej lub zimowej na wykonanie zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here