Manekiny jakie są dostępne rodzaje i czy można je czymś zastąpić

0
3478

Manekiny towarzyszą człowiekowi od wielu lat. Na szeroką skalę wykorzystywane są przez centra handlowe, a także domy mody. Przy ich pomocy tworzy się i prezentuje różnego rodzaju stylizacje. Głównym zadanie manekinów jest przyciągniecie uwagi przechodniów i zachęcenie do zakupów. Z jakimi rodzajami kukieł można się spotkać? Czym je zastąpić na sklepowej witrynie?

Manekiny – kategorie i podkategorie

Manekiny dzielą się na dwie kategorie biorące pod uwagę ich przeznaczenie. Mianowicie będą to: krawieckie i sklepowe. Pierwszy wariant będzie wyróżniał manekiny styropianowe, drewniane i regulowane. Mają one za zadanie służyć pomocą krawcowym, które na nich stworzą nowe ubrania lub przerobią stare. Najpopularniejsze z tej grupy są kukły styropianowe, a tuż za nimi plasują się drewniane. Modele regulowane są dla osób bardziej wymagających i dysponujących większymi funduszami. Następną kategorią będą kukły sklepowe. Tutaj można wyodrębnić te całopostaciowe, torsy, a także ekspozytory. We wszystkich będzie zaznaczona płeć (męski, damski, dziecięcy). Może się jednak zdarzyć, że napotkamy manekina o zupełnie abstrakcyjnym obliczu. Bardzo często stosuje się również manekiny specjalne. Należą do nich te o pełniejszych kształtach, czyli plus size dedykowane sklepom oferującym produkty dla osób powyżej 44 rozmiaru. Konkretne kukły przeznaczane są również produktom bieliźnianym, a także garderobie kobiet ciężarnych. Co ciekawe można także spotkać manekiny sportowe. Jak  łatwo można się domyślić wpasują się one we wnętrza sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży dla osób trenujących.

Manekiny – można je czymś zamienić?

Manekiny posiadają dość ugruntowaną pozycję w świecie mody. Ciężko jest sobie wyobrazić, by zabrakło ich na sklepowych witrynach, czy we wnętrzach pracowni krawieckich. Jednak zdarzają się sieci, które starają się wyróżnić i postawić na inne rozwiązania. Wówczas można natrafić na stylizacje prezentowane np. za pomocą wieszaków. Nie ulega jednak wątpliwości, że taka metoda nie jest zbyt dobrze odbierana. Wszystko przez to, że potencjalny kupujący nie zyskuje pełnego obrazu, jak dane produkty mogłyby wyglądać na nim. Jeszcze gorszym, choć wykorzystywanym rozwiązaniem jest układanie (pionowo) ubrań na półkach. W takim przypadku odwiedzający widzi tylko front proponowanego elementu garderoby. Jak widać zastąpienie manekinów nie jest proste. Właśnie dlatego najlepiej jest pozostać wiernym kukłom i sprawdzić tutaj https://my-mannequins.pl/ czym dysponują sklepy zajmujące się ich produkcją. Kupno manekina wiąże się z najlepszą forma prezentacji odzieży, a także wszelkiego rodzaju dodatków. Takie rozwiązanie będzie bezproblemowe przez wiele lat. Manekina wystarczy przetrzeć z kurzu i ubrać w kolejną stylizację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here