Manekiny krawieckie – dlaczego powinieneś je mieć?

Nad zaletami posiadania manekina krawieckiego zastanawia się niejedna krawcowa. Mowa tu przede wszystkim o paniach, a może także panach którzy szyją ubrania dla siebie, bądź bliskich. W większych firmach zajmujących się produkcją ubrań są one oczywiście obecne, zwłaszcza w fazie projektowania. Niewątpliwie kukły potrafią ułatwić pracę, ale czy naprawdę nie można się bez nich obejść w małej domowej pracowni?

Prestiż pracowni

Zacznijmy od zalety, która absolutnie nie kojarzy się z użytecznością jednak jest bardzo istotna. Wiele osób udając się do krawcowej wymaga wręcz, by ta posiadała manekin. Dlatego tak jest? Zwyczajnie przyzwyczailiśmy się do jego obecności, a jeśli go nie zobaczymy to odnosimy wrażenie, że wybrany punkt krawiecki nie jest profesjonalny. Tak więc posiadanie manekina krawieckiego najzwyczajniej w świecie podnosi nasz prestiż i sprawia, że wyglądamy na zawodowców jakimi jesteśmy.

Manekin krawiecki, a przymiarki

W tym punkcie mowa zdecydowanie już o aspektach ułatwiających pracę. Dzięki posiadaniu manekina nie musimy już prosić klienta, czy testować na sobie jak leży szyte, czy przerabiane ubranie. Manekin może nie idealnie, ale jednak odzwierciedla ludzką postać. Dzięki temu możemy na nim zaobserwować jak rzecz się układa, a także np. czy ma odpowiednią długość. Jeśli zaopatrzymy się w manekina regulowanego to będziemy mieli jeszcze bardziej dokładny podgląd. Dodatkowo na takiej kukle możemy dowolnie testować wygląd ubrania w połączeniu z dodatkami. Nie musimy przy tym co chwilę wkładać nowego kapelusza, torebki, czy naszyjnika. Manekin będzie stał spokojnie, a my możemy nakładać na niego kolejne elementy.

Manekiny krawieckie – warto?

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, a także ten że w manekina dowolnie możemy wbijać szpilki w trakcie tworzenia projektu wygląda na to, że tak warto. Za posiadaniem kukieł przemawia jeszcze ich cena. Te stworzone ze styropianu są najtańsze, a zarazem najbardziej powszechne. Nie posiadają one żadnych regulacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu je przyciąć.

Tak więc prestiż, wygoda szycia, możliwość dowolnej liczby przymiarek, a także przystępna cena to argumenty, które świadczą na korzyść manekinów krawieckich. Oczywiście można powiedzieć, że spokojnie można się bez nich obejść. Tylko czy na pewno będzie to wygodne? Przed dokonaniem zakupu warto rozeznać się w temacie i przejrzeć różne oferty. Może wejdź tutaj i zobacz jakie są dostępne rodzaje. Zapoznaj się z cenami, a także parametrami. Dzięki temu będzie łatwiej dopasować manekina do własnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here