Powrót lat 90. - kultura i moda

Od kilku sezonów niezmiennie w kulturze oraz modzie króluje jednak epoka – lata 90. Projektanci coraz chętniej sięgają po inspiracje z tamtych czasów wystarczy przypomnieć sobie ostatnie pokazy Channel czy Ballenciagi. Także kultowe seriale, jak na przykład „Strager things” bezpośrednio nawiązują to estetyki tamtych czasów. Lata 90. jeszcze na długo z nami zostaną więc warto poznać najważniejsze trendy, zwłaszcza że współcześnie jest to jeden z najgorętszych trendów nie tylko u światowej sławy projektantów, lecz także widoczny jest w sklepach, w których każdy z nas ubiera się na co dzień.

Wszystko zaczęło się od mody

Od końca 2013 r. aspekty kultury lat 90. wróciły do głównego nurtu. Zniknęły dżinsy biodrówki z początku XXI wieku, a najodważniejsi trendsenderzy wykopywali swoje dżinsy z wysokim stanem o szerokich nogawkach, które w większości przypadków leżały zapomniane na dnie szafy. Akcesoria, takie jak czapki z daszkiem i chokery, szczególnie te tatuażowe, powróciły w pełnej mocy. Ludzie zaczęli znowu chodzić w Conversach i Doc Martens’ach. Kilka lat później w 2019 roku stało się oczywiste, że lata dziewięćdziesiąte pozostaną z nami na dłużej. Jedną z najbardziej kultowych marek dodatków w tym okresie była marka Casiom a szczególnie zegarek G-Shock, który mimo że powstał kilka lat wcześniej to właśnie w latach 90. stał się bardzo popularny.

Kino i telewizja

Mówiąc o powrocie lat 90. nie można zapomnieć o tym jak mocno wpływają na obecne kino i seriale. Z sentymentu do estetyki tamtych czasów niedawno powstał kolejny sezon kultowego serialu „Twin Peaks”, który mimo upływu wielu lat wciąż cieszy się ogromną popularnością. Dzięki popularności platform streaming’owych widzowie zaczęli przypominać sobie najpopularniejsze seriale tamtych czasów, które wyryły ślad na całej generacjim jak na przykład „Przyjaciele” czy „Seks w Wielkim Mieście”. Mówiąc o telewizji tamtego okresu nie można zapomnieć o Beverly Hills 90210 i niesamowitych stylizacjach idealnie oddających ówczesną modę. Krótkie spódniczki, crop-top’y, koszule w hawajskie kwiaty czy dodatkim jak na przykład te łudząco przypominające zegarek G-Shock.

Wszystko co nas otacza

Powrócił design lat 90., ale nie tylko w dziedzinie mody. Coraz popularniejsze stają się gadżety tamtych lat, lub produkty łudząco je przypominające. Do łask wróciły walkmany, discmany czy wrotki. Trendem tym inspirują się także twórcy zegarków. Po długim etapie minimalizmu i sprawiania, że zegarek miał tylko malutki wyświetlacz postanowili popatrzeć wstecz. Teraz większość firm technologicznych inspiruje się dużymi i masywnymi tarczami zegarków, jak na przykład kultowym modelem Casio, którym jest zegarek G-Shock, czyli kultowa odsłona czasomierzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here