Co to jest miłość?

Każdy z nas chociaż raz staje przed pytaniem o miłość i co to uczucie w ogóle oznacza. Jest to przede wszystkim zbiór emocji, które powodują, a raczej tworzą w nas wartości takie jak szacunek, zamartwianie się o drugiego człowieka i przede wszystkim całkowita zgoda na to, aby był sobą. Jest to bardzo ważne, bo to, że kogoś kochamy z wzajemnością i, że tworzymy z kimś związek, który jest swoistym życiem i dzieleniem się wspólnie praktycznie wszystkim nie znaczy, że mamy prawo człowieka „posiadać”.
Miłość pozwala nam być sobą i zmieniać się na lepsze. Kształtuje bardzo wiele wartości, które są w życiu bardzo istotne takie jak szacunek i bezgraniczne zaufanie, że możemy mu powierzyć swoje uczucia bez obawy o to, że osoba to wykorzysta.
Dlatego bardzo ciężko jest kochać szczególnie jeśli w przeszłości zostaliśmy mocno przez kogoś zranieni i nadal sobie z tym bólem radzimy.
Nie możemy się jednak zamykać na świat i ludzi, bo chociaż znalezienie miłości, a raczej osoby w, której się zakochamy jest bardzo trudne to warto.
Co to znaczy kochac?
Przede wszystkim na to pytanie najtrafniej potrafią odpowiedzieć matki, bo miłość matczyna odzwierciedla dokładnie to uczucie.
Jest to oddanie i poświęcenie dla drugiej osoby swojego czasu i wielu innych rzeczy. Kochając liczy się dobro drugiej osoby i pragniemy go nawet bardziej niż swojego.
Musimy jednak pamiętać, aby szczególnie dobierając partnerów życiowych robić to rozważnie, aby nikt nie wykorzystał tego pięknego uczucia do własnych celów i korzyści.

www.metasetagalareta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to znaczy elo?
Następny artykułCo to znaczy ps?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here