Fotograf na wesele

Dzień ślubu jest niewątpliwie jednym z tych, do których należy się dokładnie przygotować. Wszystkie sprawy do załatwienia muszą zostać odpowiednio rozłożone w czasie, by nie nawarstwiły się za mocno. Nie bez znaczenia są również zapełnione terminarze wykonawców usług ślubnych.

Fotograf na wesele – osoba z polecenia lub internetu

Polecenie ma zazwyczaj ogromną moc. W momencie gdy poszukuje się fotografa na wesele jest ono szczególnie istotne, ponieważ chce się uzyskać kontakt do sprawdzonej osoby. W tym przypadku ma ona być nie tylko dyspozycyjna. Wykonywane przez nią zdjęcia mają być wysokiej jakości, powinny ukazywać gości w ruchu na parkiecie, a także dobrze odzwierciedlać zabawę jaka miała miejsce tego dnia. Bardzo ważne jest w tym wszystkim, by fotograf był niezbyt nachalny i nie przeszkadzał parze młodej jak i zgromadzonym gościom. Nie każdy bowiem czuje się dobrze, gdy regularnie ma na sobie obiektyw aparatu. Właśnie dlatego bardzo dobrze sprawdza się rozpytywanie wśród znajomych i rodziny o godnego polecenia fotografa na wesele.

Portfolio fotografa na wesele

Jeśli jednak nie można liczyć na kontakt do żadnego sprawdzonego fotografa na wesele lub akurat ten polecony nie ma wolnego terminu, trzeba szukać gdzie indziej. W takiej sytuacji najczęściej wyszukuje się fotografów w internecie. Pojawiają się nie tylko ogłoszenia, ale także strony takie jak np. https://studioelement.pl. Bardzo dobrym pomysłem jest przejrzenie całej zawartości strony, głównie pod kątem oceny zdjęć tam zamieszczonych. Można również poprosić fotografa by przesłał więcej wykonanych zdjęć. To na ich podstawie ocenia się czy dana osoba będzie potrafiła uchwycić chwile tego magicznego dla młodej pary dnia. Dopiero w kolejnym etapie ustala się zakres pracy, jak i koszta. Należy pamiętać, że konieczne jest zawarcie stosownej umowy zawierającej najistotniejsze dla obu stron kwestie. Taka umowa jest dla wszystkich zabezpieczeniem i podstawą do ewentualnych późniejszych roszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here