sprzęty do ćwiczeń

Dobrym sposobem na wzbogacenie swojego treningu oraz zwiększenie efektywności jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt sportowy. Jest to rozwiązanie, które jest godne polecenia zarówno w warunkach domowych oraz klubach fitness. Wśród dostępnych na rynku sprzętów możemy dokonać wyboru spośród tych małych jak i dużych akcesoriów sportowych. Okazuje się, że trening w warunkach domowych wcale nie musi być nudny i można urozmaicić go o sprzęty, które niczym nie różnią się od tych z siłowni. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/sprzety-do-cwiczen-w-domu-ktore-z-nich-warto-miec/ 

W jakie małe akcesoria sportowe wyposażyć swoją siłownię domową? 

Sprzęt sportowy, który włączony jest najczęściej do treningu jako zwiększenie intensywności, to obciążenie. Hantle pozwolą na wykonanie ćwiczeń osobom, które są początkujące i dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Dzięki hancom urozmaicony zarówno trening cardio, jak i ten siłowy. Kolejnym sprzętem, której jest unikatową formą obciążenia są kettlebells. Wspomagają one koordynację ruchową oraz stabilizację ciała i utrzymanie prawidłowej sylwetki. Dzięki nim trening staje się bardziej funkcjonalny i efektywny. 

Z mniejszych akcesoriów z powodzeniem może być również wykorzystywana sztanga, dzięki której możemy wykonywać kompleksowy trening siłowy. Nie zapominajmy również o najmniejszym elemencie, w którym są opaski obciążający nadgarstki i kostki, które sprawiają że każdy ruch będzie wymagał większej siły. Do wymuszenia większej pracy mięśni doskonale nadają się taśmy, gumy lub sprężyny oporowe. Będą one idealne zarówno do rozgrzewki jak i ćwiczeń na wybrane partie ciała. 

Sprzęt sportowy o większych rozmiarach 

Duże wyposażenie sportowe sprawdzi się zarówno w klubie sportowym, jak i na siłowni domowej. Takim sprzętem będzie rowerek stacjonarny, bieżnia domowa lub orbitrek. Maszyny te to idealny sposób na trening cardio bez względu na pogodę panująca za oknem. Nie wymagamy się więc od ćwiczeń, a zła pogoda nie zrujnuje nam treningu. Intensywny trening całego ciała zapewni też wioślarz, czyli ergometr. Jest to urządzenie, który angażuje niemal wszystkie partie ciała. 

Na tym sprzęcie mogą trenować zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Ćwicząc na ergometrze, będąc początkującym, najlepiej zdecydować się na wysiłek na poziomie 70-80% tętna maksymalnego. Zaawansowani mogą skusić się na trening interwałowy, czyli krótkie okresy pracy z osiągnięciem tętna maksymalnego, po których następuje okres spoczynku. Dzięki tak wykonywanym ćwiczeniu spalanie dużych ilości kalorii jest gwarantowane. 

Zobacz też: http://www.marszniemilczenia.pl/kettlebells-czym-sa-nimi-cwiczyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here