Jak serwować mango

W okresie zimy, kiedy w sadach i ogrodach, ale także na straganach i półkach sklepowych brakuje naszych ulubionych letnich owoców, takich jak truskawki, maliny, czereśnie czy brzoskwinie i morele nasza tęsknota za ciepłem i latem się pogłębia. Tęsknimy za ulubionymi smakami i z wytęsknieniem wyglądamy jakichkolwiek przejawów zmiany pogody.

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wakacje w ciepłych krajach, podczas których nadrobilibyśmy zaległości witaminowe. Nie jest to jednak koniec świata! Na całe szczęście w okresie zimowym do polskich sklepów zawitają kontenery równie pysznych i bogatych w witaminy owoców egzotycznych. Warto dać im szansę i prócz dobrze znanych nam bananów i pomarańczy wypróbować szerszą gamę zdrowych smakołyków.

Jednym z nich jest mango. Ten przepyszny owoc o żółtym miąższu, okryty grubą skórką i charakteryzujący się wielką pestką ukrytą w jego wnętrzu może osłodzić nie jeden zimowy dzień.

Jak jeść mango?
Owoc już sam w sobie jest pyszny i słodki (należy pamiętać tylko, by wybierać dojrzałe sztuki), więc śmiało, bezpośrednio po obraniu ze skóry można pokroić go na mniejsze części i zajadać bez żadnych dodatków.
Kolejnym sposobem na serwowanie tej żółtej bomby witaminowej jest zrobienie z niej smoothie. Nie można chyba rozpocząć poranka w zdrowszy i bardziej pyszny sposób! Do miksera kielichowego wystarczy wrzucić obrane i pokrojone mango, dodać jogurt naturalny oraz odrobinę miodu. Można również poeksperymentować i wedle upodobań dodać ulubione owoce i nasiona chia, aby dodatkowo wzbogacić posiłek.
Mango może stać się również bazą sosów i chatneyów używanych najczęściej do mięsa. Smak mango doskonale komponuje się z ostrymi przyprawami takimi jak chili czy inne papryki.
Aby nasze dzieci były mniej narażone na choroby i aby przekonać je do pełnych witamin owoców należy zaserwować je w atrakcyjnej dla nich formie. Mango może więc stać się dodatkiem zarówno do deserów, jak i słodkich dań obiadowych. Będzie stanowić świetny dodatek do gofrów, naleśników i galaretek oraz makaronów z twarogiem.

www.wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here