Jakie kosmetyki stosować na co dzień

Sklepy i drogerie pełne są wszelkiego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Każda z licznych marek dostępnych na rynku oferuje co najmniej kilka linii preparatów o różnym przeznaczeniu i zróżnicowanych cenach. Dodatkowo, jeśli zajrzymy do Internetu, znajdziemy tam jeszcze większą ofertę wszelkiego rodzaju kremów i balsamów, a nawet specjalne zestawy do samodzielnego przygotowania kremu w domu.

Co więc wybrać? Dobór kosmetyków do własnych potrzeb to duże wyzwanie. Większość z nas niemal całe życie próbuje coraz to nowszych preparatów, szukając tego idealnego. Często zdarza się, że siostra lub przyjaciółka polecają nam sprawdzony krem albo czytamy o danym preparacie same pozytywne opinie w Internecie, a tymczasem nasza skóra nie potrafi się z tym kosmetykiem zaprzyjaźnić. I znowu kolejny słoiczek kremu nadaje się do wyrzucenia, bądź też będzie stać w łazience i czekać, aż go bez przyjemności zużyjemy i zrobimy kolejne podejście do zakupu czegoś lepszego.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiednio dobrany kosmetyk to zazwyczaj bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy przede wszystkim od naszego typu cery. Może to być cera normalna, tłusta, mieszana lub sucha, a także wrażliwa lub naczynkowa. Możliwa jest też kombinacja wymienionych typów cery. Właściwe określenie rodzaju cery to już duża część sukcesu. Dodatkowo, jeśli mamy skłonność do alergii, niezwykle istotne jest również, aby kupować preparaty nie zawierające w swoim składzie substancji, które będą nas uczulać bądź wywoływać stany zapalne.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, zasięgnij porady kosmetyczki bądź profesjonalnego kosmetologa. Warto zdecydować się na taką konsultację, gdyż ta inwestycja może zaprocentować w przyszłości. Taka osoba dokona analizy typu i stanu Twojej skóry, określi jej potrzeby i zaproponuje odpowiednie kosmetyki, bazując na swoim doświadczeniu i znajomości poszczególnych składników stosowanych w preparatach do pielęgnacji i makijażu oraz ich działania.

Warto przeczytać: http://art-visage.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here