gumy oporowe
fot, pixabay.com

Treningi mogą być wspomagane różnymi akcesoriami i przyrządami, dzięki czemu nie są nudne, a także pozwalają mierzyć się z różnymi wyzwaniami, które wspomagają progres treningowy oraz pozwalają na wprowadzenie urozmaiceń. Gumy oporowe to jeden z popularnych dodatków treningowych, który pomaga osiągać lepsze wyniki oraz ćwiczyć w inny sposób niż zazwyczaj. Sprawdź, jak je wykorzystać w treningu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/gumy-oporowe-czyli-intensywny-trening/

Gumy oporowe

Nazywane są również taśmami treningowymi. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które mają właściwości elastyczne i oporowe. Dzieli się je na taśmy z metra, które posiadają dwa końce, zazwyczaj wykorzystuje się je w rehabilitacji, ale również do treningów siłowych, a także opaski oporowe, które posiadają formę zamkniętych opasek o najróżniejszej długości.

Głównym przeznaczeniem gum jest ich zastosowanie w treningach siłowych. Każdy rodzaj gum dzieli się na różne grubości oraz szerokości, im szersza i grubsza guma, tym większy opór stawia.

Trening z gumami oporowymi

To przyrząd, które zapewnia dodatkowe bodźce treningowe, a także może być wykorzystywany z innymi przyborami, ale również z własnym ciężarem ciała. Umożliwia on wykonanie treningu również w domu.

Gumy oporowe są wykorzystywane do ćwiczeń trudnych technicznie lub siłowo, np.: do ćwiczeń na drążku, a także do ćwiczenia określonych partii mięśniowych. Wówczas praca odpowiednich partii mięśniowych jest zintensyfikowana podczas naszego treningu. Doskonale sprawdzą się w treningach izolowanych.

Dodatkowo posiadając gumy oporowe możemy wykonywać treningi nastawione na przyrost masy mięśniowej, a także rzeźbę naszych mięśni. Mogą one również służyć do kontrolowania napięcia mięśni.

Treningi z wykorzystaniem gum oporowych powinny być oparte o zastosowanie ich w taki sposób, aby ruch dokładnie odwzorował wykonanie tego samego ćwiczenia na wolnym ciężarze. Możemy z nimi wiosłować, ćwiczyć na drążku lub robić chwyty oraz podchwyty.

Przeczytaj też: http://www.marszniemilczenia.pl/spinning-czym-polega/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here