Malta - wyspa pełna skarbów

Słoneczna Malta może się dla każdego z nas okazać wspaniałym kierunkiem wycieczki. Wspaniały klimat, idealne warunki do wypoczynku oraz zabytki, obok których nie można przejść obojętnie – oto główne powody, dla których warto odwiedzić tę wyspę. Na co warto tu zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka propozycji.
Na początek warto odwiedzić wyspiarską stolicę. Valetta, stolica Malty, może się pochwalić piękną panoramą oraz zabytkami,w gronie których wyróżnia się kościół św. Pawła Rozbitka. Na uwagę zasługuje tu również Muzeum Fortyfikacji oraz Pałac Wielkiego Mistrza. Miasto to znane jest również z fortu św. Elma oraz ogrodów, po których można do woli spacerować w pięknym otoczeniu. Miasto to zachwyca również wąskimi, krętymi uliczkami, zatem spacery po jego terenie są wspaniałą przygodą.
Ciekawymi budowlami zachwyca też Mdina – miasto, na terenie którego zachowało się sporo pamiątek z czasów średniowiecza. Wspaniale prezentuje się tu pałac Wielkiego Mistrza Vilheny wzniesiony w XVIII wieku oraz katedra św. Piotra i Pawła. Miastem, którego nie można tu pominąć, jest Rabat.To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Malta – wycieczki po tutejszej starówce będą dla każdego wspaniałą lekcją historii oraz wyjątkową szansą na zapoznanie się z ciekawymi zabytkami. W ich gronie wyróżniają się katakumby św. Pawła, które przyciągają wielu miłośników tajemnic. Dla tych, którzy chcą zobaczyć jeszcze starsze obiekty, ciekawym celem wycieczki będzie Tarxien. Znajduje się tu ciekawa świątynia, mogąca się pochwalić historią sięgającą IV wieku p.n.e. Miejsce to zachwyca -nie tylko miłośników historii, ale wszystkich tych turystów, którzy w czasie pobytu na Malcie chcą ujrzeć miejsca niezwykłe.
Jak jeszcze można spędzić wolny czas na Malcie? Spacery wzdłuż wybrzeża stają się dzięki takim atrakcjom wspaniałą przygodą, na którą z pewnością warto postawić. Malta tu również piękne klify oraz plaże, na których słońcem i wypoczynkiem cieszą się setki turystów z całego świata. Ghadira Beach, jako największa plaża Malty, z pewnością zasługuje tu na szczególne wyróżnienie. Popularnym miejscem wypoczynku jest też Golden Beach oraz Anchor Bay – plaża dość kamienista, za to niezwykle atrakcyjna pod względem widokowym. A co z klifami? Tu na szczególne wyróżnienie zasługuje Dingli, mogący oczarować i pięknymi widokami, i rozmiarami.
W czasie wypoczynku na terenie Malty warto też poświęcić nieco więcej uwagi wyspie Gozo. I na jej terenie czekają piękne plaże, klify i zatoki. Nie brak tu również ciekawych miejscowości, w gronie których wyróżnia się Xlendi. Ta wioska popularne letnisko, mogące się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz piękną okolicą. Innym kurortem, który cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów, jest Marsalforn. Ten gwarny ośrodek turystyczny jeszcze nie tak dawno był jedną z wielu wiosek rybackich. Dziś jest miejscem, na terenie którego nawet ci najbardziej wymagający turyści mogą dla siebie znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku.

www.mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here