Zamrażanie tkanki tłuszczowej

W dzisiejszych czasach ogromną uwagę zwraca się na aspekt fizyczny. Któż z nas nie chciałby bowiem cieszyć się idealną sylwetką? Wiele osób, pomimo wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowania się do różnorodnych diet nie jest w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Naprzeciw oczekiwaniom wyszła innowacyjna i bezinwazyjna technologia – Coolsculpting.

Co to właściwie jest Coolsculpting?

Zabieg ten oparty jest na zjawisku kriolipozy i polega na rozpadzie tkanki tłuszczowej przy użyciu niskich temperatur. Podczas zabiegu następuje zamrażanie komórek tłuszczowych, a następnie dochodzi do ich obumierania. Z biegiem czasu uszkadzane podczas Coolsculptingu komórki usuwane są przez organizm, a kontrolowana aplikacja niskiej temperatury pozwala na ogromną dokładność zabiegu. Z tego też powodu zamrażanie tkanki tłuszczowej podczas tego zabiegu jest całkowicie bezpieczne dla otaczającej skóry. Omawiana metoda służy modelowaniu sylwetki w miejscach, z których nie da się wyeliminować tkanki tłuszczowej poprzez ćwiczenia fizyczne i dietę.

Zabieg ten przynosi najlepsze rezultaty u osób o prawidłowej masie ciała, jednak jest idealną alternatywą dla wszystkich, którzy nie są zainteresowani usługami chirurgii plastycznej. Sam zabieg jest nieinwazyjny. Do obszaru objętego zabiegiem przykładana jest specjalna podkładka żelowa i głowica próżniowa, która zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową. Następuje zamrażanie komórek tłuszczowych, a temperatura kontrolowana jest przez sensory termiczne, co eliminuje ryzyko występowania odmrożeń.

Zamrażanie komórek tłuszczowych – wskazówki do zabiegu

Jak powszechnie wiadomo, każdy zabieg poprzedzony być musi wstępną konsultacją. Pamiętać bowiem należy, że przeprowadzany być on powinien jedynie w gabinecie lekarskim, pod okiem kwalifikowanego specjalisty i przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Podczas pierwszej wizyty pacjent jest szczegółowo badany, a jego sylwetka poddawana jest analizie. Samo zamrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Wskazuje się jedynie na konieczność picia minimum półtora litra wody na dobę w dniach poprzedzających zabieg.

Czy warto skorzystać z Coolsculptingu?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są u pacjentów już po trzech tygodniach, zaś pełne rezultaty po około 3 miesiącach. Zabiegi te zyskują na popularności dzięki skuteczności działania, bowiem w większości przypadków ich powtórzenie nie jest konieczne. Dodatkowo zamrożone komórki tłuszczowe są trwale usuwane z organizmu, co zapobiega występowaniu tak zwanego efektu jo-jo. Ostatecznym argumentem, przemawiającym za korzystaniem z tego rozwiązania jest bezinwazyjność zabiegu, bowiem Coolsculpting jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym i nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here