Pojemniki w przemyśle - co należy wiedzieć

Pojemniki na produkty branży przemysłowej są niezbędnym elementem wyposażenia każdego wytwórcy. Umożliwiają one sprawne pakowanie produktów, a następnie ich transport i magazynowanie. W zależności od branży stosowane są odmienne rodzaje pojemników.

Pojemnik w marketingu

Wbrew pozorom pojemnik nie musi służyć jedynie do transportu i przechowywania wytworzonych produktów. Można on również stać się elementem działań marketingowych. Dotyczy to przede wszystkim produktów, które trzymane są w tychże pojemnikach w czasie sprzedaży.

Estetyczne, przyciągające wzrok pojemniki, które mogą być zindywidualizowane przez naniesienie na nie loga producenta lub dowolnie wybranej grafiki mogą przyczynić się do wzrostu świadomości konsumentów na temat naszych wytworów.

Kupić czy wynająć

Zarówno paletopojemnik, kontener ibc, czy też każdy inny rodzaj pojemnika przeznaczonego do branży przemysłowej można z powodzeniem kupić lub wynająć. Decydując się na wynajem pojemnika nie musimy obawiać się o przerwanie produkcji lub łańcucha dostaw oraz narażania się na dodatkowe koszta związane ze zbędnym magazynowaniem, ze względu na brak odpowiednich opakowań.

Niezależnie od tego, czy będą nam potrzebne kontenery ibc, czy też skrzyniopalety lub klasyczne palety możemy liczyć na ich natychmiastową dostawę przez firmę wypożyczającą. Jeżeli określony rodzaj pojemnika nie będzie już potrzebny możemy go zwrócić. Dzięki temu nie ponosimy również żadnych kosztów związanych z serwisem pojemników.

Pojemniki w różnych branżach

Pojemniki wielkogabarytowe, jak paletopojemniki, czy też skrzyniopalety, jak i małe opakowania znajdują zastosowanie w różnorodnych branżach. Są stosowane m.in. w:

– branży spożywczej,
– branży napojów,
– rolnictwie,
– branży motoryzacyjnej,
– sprzedaży detalicznej.

W zależności od branży wykorzystywane są odmienne rodzaje pojemników i odznaczają się one własną specyfiką. Producent napojów nie może funkcjonować, jeżeli firma nie jest wyposażona w kontenery ibc. Producent działający w branży motoryzacyjnej musi zawsze posiadać wielkogabarytowe paletopojemniki.

Kupując lub wynajmując pojemnik u renomowanego producenta możemy też liczyć na możliwość lokalizowania ich położenia. Tego rodzaju pojemniki mogą być też zintegrowane z systemem RFID oraz posiadać kody kreskowe. Jest to szczególnie ważne w branży spożywczej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here