polska polityka
fot. Pexels.com

W ostatnich latach w polskiej polityce wrze. Atmosfera między opozycją jest napięta. Wydaje się wręcz, że szansa na porozumienie między obozami rządzącymi krajem jest nikła. Oczywiście cierpi na tym cała Polska… Dlaczego nasz kraj jest aż tak podzielony? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/wstep-do-polskiej-polityki/

Jak to jest z tą polską polityką? 

Jedno jest pewne. O polskiej polityce można by było pisać całe elaboraty. Obecna sytuacja polityczna w kraju jest bardzo zagmatwana. Do tego stopnia, że ciężko teraz określić, która ze stron politycznych ma więcej racji. O ile którakolwiek ją w ogóle ma. Jak obecnie postrzegamy polską politykę? 

Polityczne przepychanki

Dzisiejsza polityka kojarzy się nam z wieczną kłótnią głów rządzących. Czy wy też macie wrażenie, że politycy niesamowicie dużo mówią, a zdecydowanie mniej robią? Każdy z nich jest mocny w gębie, jednak gdy dochodzi do analizy wyników ich poczynań, nagle nabierają wodę w usta lub spychają winę na oponentów. I tak sytuacja powtarza się rok w rok. 

Z jednej strony mamy prezydenta, który przez swoje poczynania uchodzi obecnie za żywy mem. To chyba pierwsza głowa państwa w historii Polski, która nie rządzi krajem samodzielnie, lecz sama jest rządzona przez partię, do której przynależy. Czy tak powinien działać reprezentant naszego państwa? Niekoniecznie. Czas wziąć na tapet główną partię rządzącą. Jej pozycja choć silna, obfituje w skorumpowanych populistów i hipokrytów. Partia już wielokrotnie pokazała, że będzie próbowała utrzymać się przy sterach kraju za wszelką cenę. Nawet kosztem dalszego łamania konstytucji na swoją korzyść i wciągania religii w sprawy państwowe na czele z toruńskim księdzem. Po drugiej stronie szali znajduje się opozycja, w której pokładamy duże nadzieje do lepszych zmian. Niestety sytuacja również nie jest tak klarowna i oczywista jakbyśmy sobie tego życzyli. Partie opozycyjne można raczej postrzegać jako mniejsze zło względem głównej partii rządzącej, dlatego najbliższa przyszłość Polski nie wygląda dobrze. 

Zobacz także: http://www.marszniemilczenia.pl/warto-wybrac-sie-grecji/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here