Budowa lodowiska

Zimą wielu z nas oddaje się sezonowym atrakcjom. Możemy do nich zaliczyć bez wątpienia jazdę na łyżwach. Sezonowe lodowiska mobilne są zazwyczaj oblegane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Inwestycja w tego rodzaju atrakcję w ogóle więc nie dziwi. Co trzeba jednak zrobić, by obiekt funkcjonował przez cały sezon?

Budowa lodowiska – zacznijmy od lokalizacji

W mobilne lodowiska inwestują zarówno miasta, jak i gminy. Dobrze zorganizowana inwestycja może być dla samorządów źródłem dodatkowych dochodów. Trzeba tylko znaleźć właściwą firmę, która zaoferuje nam kompleksowe usługi. Na szczęście takich przedsiębiorstw nie brakuje. W sieci znajdziemy wiele polskich firm, które oferują budowę lodowiska wraz z doradztwem i serwisem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ otrzymujemy wsparcie od momentu zakupu aż do końca sezonu. Budowa lodowiska nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Należy się do tego odpowiednio przygotować. Dla powodzenia tej inwestycji kluczowa jest jego właściwa lokalizacja. Zawsze wybierajmy miejsce, które jest chętnie uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Dobrze, gdy jest ono także odpowiednio skomunikowane z innymi miejscami. Dzięki temu lodowisko będzie cieszyło się odpowiednio dużym zainteresowaniem.

Budowa lodowiska – na czym polega?

Proces ten rozpoczyna się zawsze od wyrównania podłoża.  Zabieg ten pozwoli prawidłowo funkcjonować systemowi chłodzącemu, co przełoży się z kolei na pracę całego obiektu. Kolejnym krokiem podczas budowy lodowiska jest ułożenie systemu chłodzącego. W tym celu rozkłada się folie i kantówki, na które przychodzą rury z mat PE, a także agregat chłodniczy. Ten ostatni jest sercem całego układu. Dzięki niemu możliwe jest równomierne mrożenie tafli. Więcej o tym dowiesz się klikając w ten link https://www.ras-lodowiska.pl/. Budowa lodowiska kończy się tworzeniem tafli lodu. Etap ten jest najdłuższy i może trwać od trzech do pięciu dni. Na koniec firma wykonująca prace może przeszkolić pracowników z obsługi obiektu. Tak przygotowane lodowisko jest gotowe do przyjęcia miłośników łyżwiarstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here