Andon

Andon to system wykorzystywany do wizualnego ostrzegania o problemach w procesie produkcyjnym. Daje to operatorowi lub maszynie automatycznej możliwość zatrzymania produkcji po znalezieniu usterki i kontynuowania jej po jej usunięciu. Trzeba przyznać, że tego typu system ma naprawdę wiele zalet.

Doskonały system

Typowymi przyczynami użycia sygnału Andon może być brak materiału, powstałe lub wykryte wady, awaria narzędzia lub pojawienie się problemu bezpieczeństwa. System może być zmienny. Najbardziej uproszczoną formą jest kolumna wielokolorowych świateł. Jedna z nich reprezentuje stan OK, w którym produkcja odbywa się w normalny sposób, z poszanowaniem standardowego tempa produkcji i bez problemów z jakością Inne reprezentują każdą z kategorii błędów, które powinny być zidentyfikowane jak najszybciej.

Bardziej rozwinięte systemy mogą bardziej szczegółowo wyszczególniać rodzaje błędów, przekazywać awarie do sieci komputerowej i rejestrować dane dotyczące działania stanowiska lub linii produkcyjnej. Z punktu widzenia gospodarki produkcja jest działalnością, która zapewnia wartość dodaną do tworzenia i dostarczania towarów i usług.

System informujący o problemach

Pojęcie produkcji opiera się na konwersji lub przekształceniu jednego lub więcej towarów w różne. Uważa się, że dwa towary różnią się od siebie, gdy nie są całkowicie zamienne dla wszystkich konsumentów. Ekonomiczna koncepcja produkcji obejmuje szerszy zakres działań niż jest to rozumiane przez ogólną koncepcję obecnej produkcji językowej. Produkcja to opracowywanie lub wytwarzanie przedmiotów fizycznych, ale także świadczenie usług. Obecnie usługi stanowią większość całkowitej produkcji krajów uprzemysłowionych. W sensie ekonomicznym pojęcie to obejmuje wszystkie rodzaje działalności, które nie są ściśle związane z konsumpcją. Moce produkcyjne to maksymalny poziom aktywności, który można osiągnąć przy danej strukturze produkcyjnej. Badanie zdolności jest niezbędne do zarządzania przedsiębiorstwem, ponieważ pozwala poznać i przeanalizować stopień wykorzystania każdego z nich w organizacji, a tym samym mieć możliwość ich optymalizacji. Gdy linia produkcyjna składa się z kilku maszyn lub stanowisk roboczych, zdolność produkcyjna zakładu zależy od najwolniejszej stacji.W gospodarce narodowej uważa się, że gospodarka jest w stanie wytwarzać różne ilości towarów i usług w zależności od wykorzystywanego sposobu użytkowania. Nazywa się to granicami możliwości produkcyjnych w stosunku do możliwych kombinacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here