zdrowe paznokcie

Piękne i zdrowe paznokcie są wizytówką wszystkich kobiet. Niestety nie każda z nas ma mocną i zdrową płytkę, a częste zabiegi stylizujące z wykorzystaniem hybryd czy akrylu wpływają na jej stan. Kruche i łamliwe paznokcie, to niestety problem wielu polek. Jeśli chcesz zadbać o to, by wraz z nadejściem lata móc wykonać na paznokciach ciekawe stylizacje, zadbaj o swoje paznokcie już teraz! Odpowiednia ich pielęgnacja pozwoli odzyskać zdrowie, odporność i blask!

Piękny wygląd to nie wszystko! Zdrowie jest najważniejsze!

Najlepszym przykładem powinno być dobrze znane powiedzenie, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Odpowiedni tryb życia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna pomagają zachować zdrowie i urodę. To, w jakim stanie jest nasz organizm, objawia się również i na paznokciach! Nieestetyczne plamki, krucha, łamliwa i rozdwajająca się płytka to objawy, które jednoznacznie wskazuje na to, ze w organizmie są spore niedobory. Patrz, co ląduje na Twoim talerzu i rzetelnie dobieraj składniki oraz dania. Odżywiaj się zdrowo i regularnie sięgaj po orzechy czy pestki dyni lub słonecznika. To składniki, które na dobre powinny zagościć w Twoim menu. Są bowiem doskonałym źródłem cynku, krzemu i miedzi, które wzmacniają paznokcie.

Jeśli postawisz na zdrowy styl życia, będziesz mogła cieszyć się również zaletami zabiegów stylizujących paznokcie. A inspiracje znajdziesz na https://www.moment.pl/l/paznokcie-2020-poznaj-najgoretsze-trendy/, w najnowszych trendach 2020 roku!

Zdrowe paznokcie – pielęgnacja krok po kroku

Jeśli zadbasz o odpowiednie odżywienie paznokci „od środka”, nie możesz zapomnieć również o ich „zewnętrznej” pielęgnacji. To, w jaki sposób się z nimi będziesz obchodzić, również ma ogromny wpływ. Pamiętaj więc, by nie wycinać paznokci tuż przy skórze, a jedynie skracać je i formować kształt przy pomocy pilniczka. Tutaj także trzymaj się zasady piłowania tylko w jednym kierunku.

Kolejną kwestią jest także regularne wykonywanie zabiegów regenerujących i odżywiających. Możesz zrobić je sama lub zapisać się na profesjonalne zabiegi do salonu kosmetycznego. Tak wyspecjalizowana manikiurzystka zadba o Twoje dłonie, oferując paznokciom to, co najlepsze! W domowej pielęgnacji nie można zapominać o kilku kwestiach:

  • codziennym stosowaniu olejków i kremów regenerujących,
  • regularnych kąpielach odżywczych dla paznokci,
  • stosowaniu specjalnych odżywek na paznokcie.

Szczególnie na noc warto wmasować w dłonie (poświęcając szczególną uwagę paznokciom) olejki. Sprawdzą się tutaj olejki arganowe i rycynowe.

Zdrowe paznokcie – zabiegi dające szybkie efekty

W salonach kosmetycznych możemy skorzystać z różnych zabiegów, które dają szybkie efekty. Do takich zaliczamy chociażby zabiegi depilacji. Więcej o depilacji przeczytasz w artykule: „Depilacja różne metody oraz ich wady i zalety”. Jeśli chodzi o paznokcie, również mamy możliwość skorzystania z zabiegów dających szybkie efekty. Do takich zalicza się np. manicure japoński.

To doskonały sposób, by zregenerować zmęczoną płytkę po hybrydach czy zadbać o kruche i łamliwe paznokcie. Regularnie wykonywany manicure japoński pozwala uzyskać spektakularne efekty. Ponadto nadaje paznokciom pięknego, naturalnego blasku!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here