Jak zaplanować powtórki do matury z języka obcego

Matura to jeden z najpoważniejszych egzaminów, jaki zdaje się w ciągu całego życia. Decyduje ona o dalszej edukacji, dlatego ważne jest, żeby dobrze się do niej przygotować. Na maturze obowiązkowe jest zdawanie języka obcego, a maturzyści najchętniej wybierają angielski.

Matura z języków obcych – jak się przygotować?

Chociaż teoretycznie egzamin maturalny jest wynikiem tego, co uczeń nauczył się przez cały okres kształcenia w szkole średniej, to jednak nie można go całkowicie bagatelizować. Wynik matury jest bowiem przepustką do dostania się na wymarzone studia, dlatego warto podejść do sprawy na poważnie. Zdawanie egzaminu maturalnego z języka obcego jest koniecznością dla każdego ucznia szkoły średniej. Najczęściej wybierany jest język angielski, lecz także niemiecki czy nawet hiszpański cieszą się popularnością. W każdym z tych przypadków materiał do opanowania jest naprawdę obszerny, więc nie należy nauki zostawiać na ostatnią chwilę. Maturzyści bardzo często zapisują się na specjalne kursy przygotowawcze, dzięki którym dużo łatwiej jest im przyswoić cały materiał. Taką ofertę ma między innymi Lincoln – szkoła języka, do której może zapisać się każdy, kto potrzebuje pomocy w skutecznych powtórkach do matury z wybranego języka obcego.

Powtórka przed maturą – co warto zrobić?

Nauczyciel językowy pomoże opracować plan nauki, który pozwoli na przygotowanie się krok po kroku. Na maturze bardzo ważne jest słownictwo, umiejętność czytania i pisania w języku obcym. Najbardziej skutecznym sposobem na powtórkę przed egzaminem jest rozwiązywanie testów i zadań w takiej formie, w której występują one na maturze. Wszelkie takie ćwiczenia warto wykonywać chociażby po to, żeby czuć się pewniej już na właściwym egzaminie. Z kolei rozmowa z nauczycielem pozwala na lepsze przygotowanie się do części ustnej, która stanowi jeden z elementów matury z języka obcego.

Regularne powtórki, systematyczność oraz korzystanie z pomocy nauczycieli językowych to gwarancja tego, że maturzysta będzie dobrze przygotowany, a tym samym bez problemu poradzi sobie na maturze.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here